Kamioňák ve věku 61 let ujel 20 kilometrů v protisměru jako by se nechumelilo. Zastavila ho až barikáda hlídky dálniční policie

Řidič z Polska se vypravil do Anglie, kde ujel 20 kilometrů. Což by nebylo nic zvláštního, kdyby to nebylo v protisměru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jízda v protisměru je vděčným tématem komedií, vtipů a dalších humorných podniků. Menší problém ale může nastat tehdy, když se to děje doopravdy, a navíc tak jede kamion, nikoli „jen“ osobní auto. Přesně tohle provedl polský řidič kamionu, který ujel tímto způsobem v Anglii celých 20 kilometrů, a vůbec mu na celé situaci nepřišlo nic zvláštního.

Jiný kraj, jiný mrav, a to i na silnicích

Kuriózní případ se stal na silnici A21 vedoucí z Hastings na jihu Anglie až do Londýna. Polský řidič si to touto cestou šinul ve 3 hodiny ráno jako by se nechumelilo. A to přesto, že mu ostatní řidiči dávali znamení, že je něco zřetelně špatně. Řidič kamionu je ignoroval a jel si pořád po svém. Dokonce během jízdy jednou na chvíli zastavil, i tak ale blikání dalších řidičů ignoroval a ani jejich poznámky nebral na vědomí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Podle všeho Polák zkrátka nerozuměl tomu, co na něj ostatní pokřikovali, a nenamáhal se zjišťovat stav věci. Zkrátka mu to bylo jedno. Když se znova vydal na cestu, ostatní se mu dokonce pokusili vozidly zatarasit cestu. Jenže Krzysztof M. se jim vyhnul a pokračoval s kamionem vesele dál. Nakonec ho zastavila až policie, která trasu skutečně zablokovala – což se podařilo hlavně díky pozdní (nebo brzké) hodině a skoro nulovému provozu.

Jako zázrakem bez zranění nebo škod

Nejspíš jen díky tomu, že se Krzysztof vyskytoval na silnici v tak brzkou hodinu, se s nikým nesrazil, nikdo nebyl zraněn a nikomu nevznikla žádná škoda. Na celém incidentu je zvláštní to, že řidič není začátečník. Jedná se o zkušeného profesionála, který ale podle všeho netušil, že jede v protisměru, i když nad tím zůstává zcela rozum stát. Nevěděl, že je v Anglii? Nepřišlo mu podivné, že všichni kolem jedou jinak?

iZdroj fotografie: Pixabay

Stejně tak je podivné jeho neřešení očividných signálů i opakovaných znamení, jimiž se ho ostatní řidiči snažili upozornit na závažnost jeho jednání. Opravdu se jedná o velmi kuriózní případ, a i když byl řidič ve věku 61 let dotázán na tyto skutečnosti soudem, nebyl schopen své vlastní jednání jakkoli vysvětlit. Nevěděl zkrátka, jakým způsobem se dostal na špatnou stranu silnice. Vzhledem k absenci jakýchkoli škod či vážnějších dopadů si tak odsedí jen pět a půl měsíce ve vězení.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub