Kde koupit užitková vozidla bez rizika?

                   

Spousta podnikatelů k výkonu své činnosti potřebuje užitkový vůz. Dodávku, valník, skříň, pick up nebo minibus. Pro někoho je předmětem podnikání přímo doprava, osobní či nákladní, další si sami jezdí pro materiál, přepravují zboží, případně někam dojíždí. Všichni tito podnikatelé jsou si moc dobře vědomi toho, jak drahé užitkové vozy jsou.

Kupovat nová užitková vozidla se většinou nevyplatí. Málokdo si to může dovolit. Koupě použité dodávky je ovšem vždycky trochu risk. Tedy aspoň při nákupu od neověřeného prodejce.

i

Jak se při nákupu ojeté dodávky nespálit

V prvé řadě se vyhněte všem inzerátům z internetových bazarů. Nákup od soukromé osoby je vždycky větší risk než od ověřené společnosti, která už má stovky či tisíce spokojených zákazníků. U firmy se navíc mnohem snáze domůžete nějaké reklamace. Zaměřte se tedy raději na společnosti nabízející ojetá užitková vozidla.

Většina autobazarů už dnes má svůj katalog nabízených vozů online, což vám ušetří čas. Z pohodlí domova nebo kanceláře si projdete možnosti a pobavíte se o nich s kolegy či s řidiči. O nákupu auta obvykle rozhoduje management firmy, avšak jezdit s ním budou konkrétní řidiči. Ti autům častokrát lépe rozumí, takže je k výběru určitě přizvěte. Vezměte je s sebou i do autobazaru, před koupí byste vůz rozhodně měli vidět a projet si ho. I když jde o bazarové užitkové vozy, stále se bavíme o majetku v hodnotě stovek tisíc korun, který je třeba vybírat s rozmyslem. A když už jsme u těch peněz…

i

Využijte výhodné financování

Specializovaní prodejci, na rozdíl od soukromých osob, jsou navíc často schopní dohodnout vám výhodné financování. Například AP Auto Praha spolupracuje s finančními partnery, s nimiž získáte úvěr za podmínek, na něž byste sami nikdy nedosáhli. Prohlédněte si nabídku vozů a vyberte si ten svůj!

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články