Sdílená auta jsou velkým hitem všude ve světě. Hlavně tedy ve velkých městech. Jejich výhodou je to, že si je můžete na mnoha místech vyzvednout a na řadě jiných je zase nechat. A to téměř kdekoliv. Právě tuto výhodu si dost svérázně vyložil tento řidič, který auto skutečně nechal tam, kde se mu to hodilo nejvíce. A způsobil tím poprask.

Do terénu, který auto nemohlo zvládnout

V první řadě nutno říci, že auto nebylo jenom tak odstavené na netradičním místě. Bylo to v terénu, který rozhodně nebylo zvládnout. Jednalo se o sdílený model vozu BMW i3, který je určený primárně pro silnice. Už to, že se sem řidič vůbec dostal je obdivuhodné. Zpět ale auto jenom tak nepojede a bude nutné zavolat někoho, kdo ho pomůže vyprostit. Tím ale zajímavosti s takto odloženým autem nekončí.

Spěchal na vlak?

Na celé situaci je kuriózní fakt, že auto je ponechané nedaleko vlakového nádraží. A to na náspu hned vedle kolejí. Jako by to vypovídalo o jediném. Řidič využil služby carsharing k tomu, aby včas dojel na nádraží. A jelikož odjezd vlaku se blížil, šlápl na to a snažil se mu být co možná nejblíže. Tedy co možná nejblíže samotnému perónu. Najel co nejblíže kolejím, vystoupil z auta, skočil do vlaku a pokračoval tak, jak měl v plánu. A auto? Je to carsharing, tak dost možná doufal, že si ho někdo vyzvedne. I kdyby, nový zájemce o jízdu by byl asi hodně nemile překvapený.

Ničení sdílených aut není nic výjimečného
I když se může jednat o velmi dobrou a prospěšnou službu, má carsharing stále jeden velký problém. Jaký? Jde o ničení samotných vozů. Někteří to dělají až cíleně, dle hesla „není to moje“. I proto jsou některé vozy v dezolátním a již nepojízdném stavu. Tento, zaparkovaný u kolejiště však budí a stále bude budit mnoho otázek. Snad se posledního řidiče podaří najít a ten vysvětlí, co měl v plánu. Skutečně spěchal na vlak? Nebo snad chtěl koleje dokonce přejet? Kdo ví.