Kdo se chystal do New Yorku na autosalon, má smůlu. K úplnému zrušení však nedošlo

                   

Koronavirus a obavy z něho se motorismu netýkají jenom v tom směru, že dodávky komponentů z Číny váznou, nebo že se objevují první případy nakažených u některých automobilek v Evropě. Je tu ještě třetí problém, kterým jsou autosalony. Nejvíce svět patrně zasáhla zpráva o tom, že se neuskuteční slavný autosalon v Ženevě, který byl definitivně zrušen. Do problémů se dostal i autosalon v Poznani, který byl však jenom odložen. A stejný osud nyní potkal autosalon v New Yorku.

Autosalon v New Yorku se ve svém původním termínu nekoná

Autosalon v New Yorku patří mezi jednu z významných událostí motoristického světa, která se odehrává za velkou louží. Pravidelně přitahuje mnoho návštěvníků a nabídne řadu zajímavých premiér. Původně byl naplánován na duben letošního roku. Vzhledem k aktuálnímu ohrožení koronavirem se však pořadatelé rozhodli pro opatření. Dubnový termín autosalonu ruší. Ne však definitivně.

Přesun na léto

Ke kompletnímu zrušení autosalonu v New Yorku, jako to potkalo letošní Ženevu, však nedojde. Organizátoři se rozhodli, že pouze změní termín, kdy se bude tato motoristická událost konat. Novým termínem bude ten letní, konkrétně potom přelom srpna a září. To už se očekává, že by koronavirus neměl být až tak velkou hroznou, jako je tomu teď. Na druhou stranu ještě před pár dny organizátoři ujišťovali, že se vše uskuteční dle plánu, jenom budou přijata zvýšená bezpečnostní opatření.

Kdy se uskuteční?

Jaký je nový termín autosalonu v New Yorku a kdy by se měl oficiálně uskutečnit? Bude to přelom srpna a září. Vše vypukne v termínu 26. – 27. srpna, což jsou dny vyhrazené novinářům. Pro běžnou veřejnost se otevře hned následující den. A otevřeno bude až do 6. září, kdy by měla New York Auto Show s novým termínem oficiálně skončit. Zda se tento termín už stoprocentně uskuteční, však ještě stále není spojeno s naprostou jistotou. To je třeba podotknout.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články