Když auto nestartuje, doporučují odborníci nabíječku, záložní zdroj i jiné auto

                   

V zimě je celkem častý jev, že vaše auto nestartuje. Důvodem je slabá baterie z důvodu vysokých mrazů. Jak tento problém vyřešit rychle a efektivně? Dejte na tipy odborníků. A začneme hned tím prvním, kterým je prevence. Doporučujeme nechat zkontrolovat svou baterii a v případě potřeby ji nechat dobí, nebo vyměnit za novou. A to s odpovídajícími parametry. Jedině tak bude zaručeno, že k podobným problémům v budoucnu nedojde. A co když přece?

Nabíječka

Jednou z možností, jak nastartovat auto, je nabíječka. Nutno však říci, že ne vždy tato metoda funguje. U těch klasických se patrně nedočkáte úspěchu. U těch, které jsou ke startování vozidla přímo určené, však ano. Stačí zapojit, aktivovat nabíječku a auto nastartovat. Mělo by bez problémů naskočit a vy se můžete vydat na cestu. A po příjezdu zpět domů nezapomeňte akumulátor dostatečně dobít.

Záložní zdroj

Dnes už není problém mít po ruce také různé záložní zdroje, kterými auto snadno nastartujete. Ty nejlepší mohou mít klidně i velikost větší power banky. Ta nabídne tolik energie, že nastartování vozu nebude absolutně žádný problém. Opět stačí jediné – správně připojit kabely k záložnímu zdroji a potom otočit klíčkem. Mělo by dojít k tomu, že vaše auto naskočí. Pří výběru takové power banky je třeba zohlednit její parametry a parametry vašeho vozu. Od toho se často odvíjí také její velikost i to, kolikrát dokáže na jedno nabití nastartovat auto.

Startovací kabely

Startování pomocí kabelů je samozřejmě jedna z nejznámějších možností. Je však také lehce komplikovaná. Kabely samozřejmě musíte mít. A pozor na to, jaké jsou – ty nejlevnější z obchoďáku mohou být často úplně k ničemu. Dále potřebujete jiného ochotného kolegu řidiče, ke kterému se budete moci napojit. Po správném zapojení a otočení klíčkem by mělo dojít ke kýženému efektu nastartování.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem