Když auto nestartuje, doporučují odborníci nabíječku, záložní zdroj i jiné auto

                   

V zimě je celkem častý jev, že vaše auto nestartuje. Důvodem je slabá baterie z důvodu vysokých mrazů. Jak tento problém vyřešit rychle a efektivně? Dejte na tipy odborníků. A začneme hned tím prvním, kterým je prevence. Doporučujeme nechat zkontrolovat svou baterii a v případě potřeby ji nechat dobí, nebo vyměnit za novou. A to s odpovídajícími parametry. Jedině tak bude zaručeno, že k podobným problémům v budoucnu nedojde. A co když přece?

Nabíječka

Jednou z možností, jak nastartovat auto, je nabíječka. Nutno však říci, že ne vždy tato metoda funguje. U těch klasických se patrně nedočkáte úspěchu. U těch, které jsou ke startování vozidla přímo určené, však ano. Stačí zapojit, aktivovat nabíječku a auto nastartovat. Mělo by bez problémů naskočit a vy se můžete vydat na cestu. A po příjezdu zpět domů nezapomeňte akumulátor dostatečně dobít.

Záložní zdroj

Dnes už není problém mít po ruce také různé záložní zdroje, kterými auto snadno nastartujete. Ty nejlepší mohou mít klidně i velikost větší power banky. Ta nabídne tolik energie, že nastartování vozu nebude absolutně žádný problém. Opět stačí jediné – správně připojit kabely k záložnímu zdroji a potom otočit klíčkem. Mělo by dojít k tomu, že vaše auto naskočí. Pří výběru takové power banky je třeba zohlednit její parametry a parametry vašeho vozu. Od toho se často odvíjí také její velikost i to, kolikrát dokáže na jedno nabití nastartovat auto.

Startovací kabely

Startování pomocí kabelů je samozřejmě jedna z nejznámějších možností. Je však také lehce komplikovaná. Kabely samozřejmě musíte mít. A pozor na to, jaké jsou – ty nejlevnější z obchoďáku mohou být často úplně k ničemu. Dále potřebujete jiného ochotného kolegu řidiče, ke kterému se budete moci napojit. Po správném zapojení a otočení klíčkem by mělo dojít ke kýženému efektu nastartování.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články