Kia EV-9: Robustní auto, co transformuje vnímání korejské značky

Kia EV9 je na první pohled obrovské SUV s luxusním a futuristickým vzhledem. Má velmi slušný dojezd a prostor až pro sedm pasažérů. Prakticky hodnotíme počet USB portů vepředu i vzadu. Tohle auto je prostě dělané na dlouhé cesty.

                   

Kia nepřestává překvapovat. EV9 je největším a nejdražším vozem značky, odlišným od všeho, co Kia doposud dělala. Popírá trend super elegantních modelů, místo toho je EV9 praktické a vhodné jako rodinné auto.

Spolehlivý pohon, dobrý dojezd a rychlé dobíjení

EV9 je čistě elektrickým autem, máte na výběr dva druhy pohonu. RWD pohon zadních kol s výkonem 204 koní, který má dojezd 541 km a maximální rychlost 185 km/h, nebo AWD pohon na všechna čtyři kola s výkonem 384 koní, maximální rychlostí 200 km/h a o trochu kratším dojezdem 512 km. Baterii dobijete z 10 na 80 % za pouhých 24 minut, což je doba tak akorát dlouhá k tomu, abyste si na benzince dali kávu a odskočili si.

i

Rodinné řešení interiéru

Kia EV9 je auto pro velké rodiny, nabízí 7 míst k sezení. Druhá řada sedadel se navíc dá otáčet, což je skvělé, když cestujete s dětmi a chcete se jim věnovat. Množství USB portů i u zadních sedadel jsme již zmiňovali.

Interiér je vyvedený ve veganské imitaci kůže, na další prvky byly použity recyklované produkty. Kia dbá na šetrnost k životnímu prostředí.

Rodinu potěší i dostatek úložného prostoru, protože Kia EV9 má kromě prostorného kufru i přední zavazadlový prostor.

Plná moderních technologií

Pokud bychom měli vyzdvihnout ještě něco, čím je toto auto výjimečné, byla by to digitální zpětná zrcátka. Z venkovní kamery se obraz přenáší do displeje na postranních dveřích. Kia u svého nejdražšího modelu sází na moderní vychytávky.

Láká vás se s takovým autem projet? Spojte se s pražským autorizovaným prodejcem vozů Kia Auto Jeremiášova, dokáží vám zprostředkovat zkušební jízdu.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články