Kia EV6, elektrické auto jako z budoucnosti

                   

S elektrickými nebo hybridními vozy se poslední dobou setkáváme stále častěji. Automobilky se předhání o to, kde všude se objeví hybridní pohon u již známých vozů, a jak výkonný bude. Jak to ovšem vypadá s čistě elektrickými auty? Jejich vývoj jde kupředu mílovými kroky a i elektrické vozy se přibližují těm spalovacím blíž a blíž. Co může nabídnout nová Kia EV6?

Elektrický vůz s dlouhým dojezdem

Jednou z největších slabin elektrických vozů je jejich baterie a z ní se odvíjející dojezd. Zatímco vůz se spalovacím vozem natankujete na skoro každém rohu a vůz může okamžitě vyrazit, elektrický vůz je třeba dobít postupně pomocí nabíječky. Kia EV6 je postavena na platformě E-GMP, která je speciálně určena pro elektromobily a umožňuje super rychlé nabíjení i dlouhý dojezd až 528 km, v městském režimu až 740 km.

Nabití během pauzy na kafe

Kia EV6 je kompatibilní s 400V i 800V dobíjecími stanicemi. U druhých v pořadí se tak může elektromobil nabít prakticky ihned. Za 4,5 minuty zde dobijete ohromujících 100 km dojezdu. Nabití z 10 na 80 % baterie Vám s rychlonabíječkou o výkonu 350 kW zabere pouhých 18 minut. Stačí si tak zajít na kafe a Váš vůz se mezitím dobije. V elektrické jízdě na dlouhé vzdálenosti Vám tak už nic nebrání.

i

Nestandardní vzhled, který zaujme

Další, co může Kia EV6 nabídnout je její nestandardní vzhled, který jako by pocházel z budoucnosti. Elegantní křivky podtrhuje tenká linie Dual – LED světlometů, díky kterým vypadá vůz zepředu elegantně a ne příliš mohutně. Jeho eleganci ještě podtrhuje zezadu zakřivená linie světel připomínající klávesy klavíru, díky kterým si vůz ve tmě nikdo nesplete. EV6 je k dostání ve dvou verzích, Earth a GT. Zatímco Earth nabízí bezstarostnou eleganci, verze GT nabízí více sportovnější design, který dává najevo, že pod kapotou se skrývá až 325 koní.

Komfort nadevše

To, co možná není na první pohled zřejmé je to, kolik prostoru Vám uvnitř může vůz nabídnout. Sedadla jsou pohodlná a dostatečně veliká, aby se v nich pohodlně posadil každý řidič. Navíc zde najdete velké množství odkládacích ploch a velký kufr, díky kterým si sebou můžete vždy vzít vše, co na cestu potřebujete.

i

Nová Kia EV6 v Auto Jeremiášova

Zaujal vás tento vůz? Chcete se přesvědčit, co se v tomto elektromobilu skutečně ukrývá? Domluvte si testovací jízdu u autorizovaného prodejce značky Kia, Auto Jeremiášova v Praze 5. Tamní vyškolený personál Vám také rád zodpoví na všechny případné otázky, které by vás o voze mohly zajímat. Snadno tak zjistíte, jestli jste připraveni na elektrickou jízdu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články