Klimatizace v hlavní roli aneb chyby, které při jejím používání děláme

                   

Teploty začnou pomalu ale jistě stoupat, což znamená i nutnost používat klimatizaci, aby byla jízda přece jenom snesitelnější a příjemná. Mnoho lidí však dělá při jejím použití mnoho chyb, a tak je na místě podívat se na to, jaké to jsou. Buďte si jisti, že řadu z nich určitě pravidelně děláte i vy.

Nedostatečná péče

Po zimě, kdy jste klimatizaci nepoužívali, je třeba věnovat jí dostatečnou péči. V první řadě by mělo dojít k její kontrole. Jako první zkusíme, zda nám vůbec klimatizace funguje. To je poměrně jednoduché, jelikož ji zapneme, snížíme teplotu a čekáme, zda auto začne chladit. Pokud ano, je vše v pořádku. Pokud ne, objevil se problém a s největší pravděpodobností se nevyhneme návštěvě servisu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Odstraňte bakterie a nežádoucí látky

Když vše funguje, můžeme se pustit do kroku číslo dvě. V klimatizačním systému se mohlo nahromadit mnoho nečistot, bakterií a dalších látek, které při každém použití míří do interiéru našeho vozu. Proto je třeba provést dezinfekci. Tu lze zvládnout i v domácích podmínkách, pomocí různých sprejů a dalších přípravků. Stačí je nastříkat do interiéru, zapnout vnitřní okruh a nechat působit, dle návodu.

Naučte se auto správně vychladit

Když máte jistotu, že klimatizace konečně funguje jak má a že své tělo neohrožujete plísněmi, bakteriemi a dalšími cizorodými látkami, je na místě se ji naučit správně používat. Primárně ve chvíli, kdy jdete do rozpáleného vozu. Chvíli to trvá, než se auto vychladí. A tak je na místě spíše otevřít dveře, zapnout klimatizaci a takto nechat auto chvíli vyvětrat. Až poté do něho usednete a můžete vyrazit na cestu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pozor na rozdíl teplot

Při použití klimatizace může nastat i velký problém při rozdílech teplot. Hlavně ve skutečně parných dnech může činit rozdíl mezi vnitřní teplotou vozu a teplotou venku na slunci i několik desítek stupňů. Tělo tak může zažít výrazný teplotní šok. Proto při nástupu do vozu snižujte teplotu pozvolna, a před vystoupením ji zase nepatrně zvyšujte. Jde o postup, který sice může být méně komfortní, ale dokáže být prospěšný z hlediska vašeho zdraví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub