Koncern Volkswagen bojuje proti Facebooku. Nechce být součástí nenávistného obsahu

                   

Čím dál více firem se zapojuje do bojkotu se sociální sítí Facebook. Nyní se přidala i německá automobilová značka Volkswagen. Firmy stahují své reklamy, aby upozornily na problémy se zobrazovanými falešnými zprávami, komentáři a nenávistnou reklamou. Těchto společností, které vyrazily do boje se sociální sítí Facebook, stále přibývá. V nynější situaci se číslo pohybuje kole 600 firem, které přistoupily k riskantnímu kroku. Patří sem například tyto firmy:

  • Ford
  • Coca – Cola
  • Starbucks
  • Adidas

Vyjádření majitele společnosti Facebook Marka Zuckerberga

Šéf Facebooku Zuckerberg o tomto problému samozřejmě ví a tvrdil, že se Facebook začne více zabývat nevhodnou reklamou, různými poplašnými zprávami a zajistí větší regulaci těchto nevhodných příspěvků. Ovšem zároveň zaslal dopis svým zaměstnancům, že prostředí Facebooku se měnit nebude a také uvedl, že předpokládá, že se jednotlivé firmy, které stáhly své reklamy z Facebooku, opět vrátí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Mluvčí společnosti Volkswagen uvedl, že své reklamy firma stáhne ze sociální sítě Facebook minimálně na měsíc. Hlavní důvod je ten, že společnost nechce, aby se její reklamy zobrazovaly v tak nenávistném prostředí, když do reklamy na Facebooku investuje firma tolik peněz.

S první myšlenkou bojkotovat reklamy na Facebooku, přišly zástupci amerických skupin, které brání lidská práva a spustili boj s názvem Stop Hate for Profit, který se zaměřuje na zmírnění pohodlného přístup Facebooku k nenávistným projevům.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Reklama na Facebooku

Pro Facebook jsou hlavním zdrojem příjmů hlavně reklamy. Stahováním reklam ze sociální sítě, přichází Facebook o spoustu peněz. Za poslední dny se akcie propadly až o 8,3 %, což je nejvyšší hodnota za poslední měsíce. Cena společnosti následně prudce klesla až skoro o 55 miliard dolarů. Podaří se touto demonstrací, proti nenávistnému obsahu na Facebooku, něco změnit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná