Automobilka Audi odhalila šokující výzkum. V dohledné době se spalovací motory kompletně vyřadí z prodeje

Podle oficiálních dat automobilky Audi by během několika následujících let měly elektromobily nahradit současný trh vozů se spalovacím motorem.

i Zdroj fotografie: Audi
                   

Postupný úbytek spalovacích motorů v automobilovém průmyslu je v dnešní době už téměř reálnou budoucností. Německá automobilka Audi zveřejnila data, podle nichž dojde k tomuto střídání na trhu během několika následujících let. Lidé si podle průzkumu budou místo spalovacích motorů volit elektrickou verzi. To bude s největší pravděpodobností znamenat velký rozmach elektrické energie v automobilovém průmyslu a konec naftových i benzínových motorů.

V současnosti lidé stále preferují spalovací motory

Při dnešním pohledu na nabídky nejrůznějších automobilových prodejců se tato data od německé Audi zdají být naprosto nesmyslná. Řada výrobců stále vynakládá velké finance na vývoj jak naftových, tak především benzínových motorů pro budoucnost. Elektromobily zatím nejsou příliš rozšířené, a to zejména kvůli jejich ceně a nedostatečnému počtu dobíjecích stanic. To by se však mělo všechno podle dat Audi za pár let změnit a karta se s velkou pravděpodobností obrátí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Během pár let by mělo dojít k cenovému zpřístupnění elektrických vozů

Tato radikální změna na trhu nebude podle oficiálních informací způsobena emisemi a ohledem na životní prostředí. Naopak k ní dojde díky tomu, že se elektromobilita ještě v tomto desetiletí stane cenově stejně dostupná jako dnešní automobily se spalovacím motorem.

V takovém případě pak lidé raději sáhnou po elektrické verzi, která produkuje nulové emise a dá se dobít z pohodlí domova. Následně se místo benzínových pump budou stavět dobíjecí stanice pro elektromobily, které naplno spustí tuto novou éru elektromobility.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Audi už dnes plánuje stažení spalovacích motorů z výroby

Německá automobilka Audi již oznámila systematické stažení spalovacích motorů z prodeje do roku 2033. Reaguje tak na nově získaná data, jež ukazují jasnou budoucnost pro elektrickou energii. Pomocí nových vozidel poháněných elektřinou si Audi stanovuje vysoké cíle, které ji dostanou na vrchol ziskového trhu v Evropě.

Zdroj: Audi tisková zpráva

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články