Koronavirus způsobuje zpoždění v továrnách. V Asii i Evropě

                   

Obávaný Koronavirus ukazuje, jak velký může mít případná epidemie přesah. Dokáže zasáhnout i do oblasti automobilového průmyslu, který může být na určitou dobu nejenom omezen, ale klidně může být i částečně ochromen. Taková rizika může obávaný koronavirus přinášet. Reagujeme tímto na fakt, že v Číně už začalo zavírání některých továren na automobilové díly, což se následně projevilo omezením výroby v továrnách dalších. Včetně Evropy.

V Číně vše začíná

Čína je zemí, odkud putuje celá řada dílů dále. Vše je provázaným systémem a tak pokud vypadne jeden článek, začnou se hroutit i ty ostatní. A jelikož koronavirus má původ právě v Číně, je jasné, že zde jsou z něho obavy největší a bezpečnostní opatření jsou spojeny mimo jiné také se zavíráním některých továren. Pokud se podíváme na ty, které už uzavřeny byly, tak se jedná o továrny Ford, Tesla, ale také Nissan, Citroen nebo Peugeot. Později se přidal také korejský Hyundai.

A končí to v Evropě

Čína je nejenom velkým odbytištěm automobily, nebo místem kde se celá řada z nich vyrábí. Je také místem, kde se produkují různé díly a součásti, které následně míří do celého světa, včetně Evropy. Uzavření některých továren má za následek nedostatek dodávaných dílů právě pro evropské a další výrobní závody. Výsledkem toho může být nejenom omezení, ale v krajním případě také uzavření provozu.

Následující týdny rozhodnou

O tom, jak se koronavirus podepíše na výrobě aut se patrně rozhodně v následujících týdnech. Původně patnáctidenní bylo platné do nedělního dne. Otázkou tedy zůstává to, na kolik se dále prodlouží a jak bude trvat celkově. Evropské a další závody samozřejmě nějaké zásoby dílů mají, nebo mohou využít jako zdroj i jiné továrny. Vše se ale může jednou vyčerpat a otázkou je, kdy to bude. Následující týdny patrně rozhodnou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra