Koupil si nový McLaren a za deset minut mu ho zabavila policejní hlídka. Po prvních pár kilometrech udělal osudovou chybu

Ani řidiči luxusních automobilů nejsou ušetřeni zásahům policie, o čemž se přesvědčil i čerstvý majitel McLarenu 600 LT. Přišel o něj krátce po vyjetí z dealerství.

i Zdroj fotografie: McLaren
                   

I když mají někteří majetnější řidiči pocit, že se na ně zákony tak docela nevztahují, opak je pravdou. Na dálnicích se často prohání vozidla rychlostí 180 km/h, a obvykle se přitom jedná o „lepší“ německé značky. Někdo zkrátka nedbá ani na základy bezpečného provozu. Podobně tak dopadl i majitel zmíněného McLarenu 600 LT, s nímž ho policie zastavila po pár kilometrech.

iZdroj fotografie: McLaren

Řidič se nechal unést a o auto přišel

Některá vozidla se zkrátka do běžného provozu nehodí, je jich škoda a řidičům je líto, že nemají tu svou „bestii“ kde prohnat. Uváděný McLaren má přitom výkon 600 koní (tj. 441,3 kW), takže je i menší sešlápnutí plynového pedálu pořádně cítit. A právě jeho silou se zřejmě nechal unést nový šťastný řidič, když se řítil rychlostí 161 km/h v úseku s max. limitem 90 km/h.

iZdroj fotografie: McLaren

Na výzvu policie však reagoval a vůz rychle zastavil. Jako vysvětlení zkoušel výmluvu, že si svůj McLaren 600 LT právě převzal a neodolal pokušení vyzkoušet, co se v něm skrývá. A tak zkrátka sešlápl plynový pedál a vystřelil během pár vteřin na rychlost přesahující 160 kilometrů v hodině. I když je to taková touha pochopitelná, dopravní předpisy platí pro každého stejně, a peníze by na tom neměly nic změnit.

iZdroj fotografie: McLaren

Policie výmluvu řidiče neakceptovala a auto nechala bez milosti odtáhnout. Řidič si ho mohl vyzvednout až za týden, a to po úhradě poplatků za odtah i odstavení na parkovišti. Na místě navíc dostal pokutu 368 USD, což vychází asi na 7 870 Kč. Příští jízdu už si tak zřejmě lépe rozmyslí a své auto půjde prohnat nejvýše na tomu určený okruh.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra