Koupil si nový McLaren a za deset minut mu ho zabavila policejní hlídka. Po prvních pár kilometrech udělal osudovou chybu

Ani řidiči luxusních automobilů nejsou ušetřeni zásahům policie, o čemž se přesvědčil i čerstvý majitel McLarenu 600 LT. Přišel o něj krátce po vyjetí z dealerství.

i Zdroj fotografie: McLaren
                   

I když mají někteří majetnější řidiči pocit, že se na ně zákony tak docela nevztahují, opak je pravdou. Na dálnicích se často prohání vozidla rychlostí 180 km/h, a obvykle se přitom jedná o „lepší“ německé značky. Někdo zkrátka nedbá ani na základy bezpečného provozu. Podobně tak dopadl i majitel zmíněného McLarenu 600 LT, s nímž ho policie zastavila po pár kilometrech.

iZdroj fotografie: McLaren

Řidič se nechal unést a o auto přišel

Některá vozidla se zkrátka do běžného provozu nehodí, je jich škoda a řidičům je líto, že nemají tu svou „bestii“ kde prohnat. Uváděný McLaren má přitom výkon 600 koní (tj. 441,3 kW), takže je i menší sešlápnutí plynového pedálu pořádně cítit. A právě jeho silou se zřejmě nechal unést nový šťastný řidič, když se řítil rychlostí 161 km/h v úseku s max. limitem 90 km/h.

iZdroj fotografie: McLaren

Na výzvu policie však reagoval a vůz rychle zastavil. Jako vysvětlení zkoušel výmluvu, že si svůj McLaren 600 LT právě převzal a neodolal pokušení vyzkoušet, co se v něm skrývá. A tak zkrátka sešlápl plynový pedál a vystřelil během pár vteřin na rychlost přesahující 160 kilometrů v hodině. I když je to taková touha pochopitelná, dopravní předpisy platí pro každého stejně, a peníze by na tom neměly nic změnit.

iZdroj fotografie: McLaren

Policie výmluvu řidiče neakceptovala a auto nechala bez milosti odtáhnout. Řidič si ho mohl vyzvednout až za týden, a to po úhradě poplatků za odtah i odstavení na parkovišti. Na místě navíc dostal pokutu 368 USD, což vychází asi na 7 870 Kč. Příští jízdu už si tak zřejmě lépe rozmyslí a své auto půjde prohnat nejvýše na tomu určený okruh.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články