Skladovali kradená auta za 53 milionů Kč vedle pěstírny marihuany. Policie sklidila jedno i druhé

Že někteří zločinci bystrostí opravdu neoplývají, není asi nic překvapivého. Zřídit si parkoviště kradených aut vedle pěstírny marihuany však překvapilo i policii.

i Zdroj fotografie: S vědomím CHP - Southern Division SSC
i Zdroj fotografie: S vědomím CHP - Southern Division SSC
i Zdroj fotografie: S vědomím CHP - Southern Division SSC
i Zdroj fotografie: S vědomím CHP - Southern Division SSC
i Zdroj fotografie: S vědomím CHP - Southern Division SSC
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Ti zločinci jsou snad nepoučitelní. Člověk jim to může pořád říkat, pořád může do nekonečna opakovat: „nedávejte k sobě věci z kšeftů, které spolu nesouvisí, přijdou poldové a seberou vám všechno“. A oni se ne a ne poučit. To je pak složité snažit se někomu pomoct a v dobrém mu něco vysvětlit, když si nenechá poradit. Jinak si totiž neumíme vysvětlit následující příběh, ve kterém hrají hlavní roli auta, stejně jako pěstírna „květin“. Čtěte dále, tohle vás pobaví.

Nalezená auta svědčí o dobré vkusu

Policie podařenou skupinku zlodějů aut několik měsíců sledovala, než posbírala dostatek důkazů a rozhodla se k zásahu. Šla už pak pochopitelně najisto, nicméně i tak je na místě překvapilo solidní portfolio značek „posbíraných“ naší partičkou lapků. Z fotografií je patrné, že chlapci (o děvčatech se zpráva nezmiňuje, omlouváme se všem všem genderovým aktivistům) měli vybraný vkus: od Aston Martinu přes Bentley po Corvette, ať to máme pěkně a-b-c. Dohromady za bratru 52,9 milionu korun. Slušná sumička.

No a když už tam tedy ta policie musela dojet, tak je napadlo podívat se do boudy vedle aut. Vstoupili, a rázem jakoby se ocitli v botanické zahradě. Horko, vlhko, a ještě ta vůně… Pravda tahle botanická zahrada je poněkud monodruhová a monotematická, nicméně najde se mnoho botanických nadšenců, co právě tuto monotematičnost ocení. Místní policie však k nim zrovna nepatřila a převaha jedněch a absence druhých rostlin naopak poměrně vadila.

iZdroj fotografie: S vědomím CHP – Southern Division SSC

A protože se celý příběh odehrál v Kalifornii v údolí San Fernando, kde jsou na pěstování čehokoli ideální podmínky, bylo samozřejmě s podivem, že zrovna tahle květena musí být pod střechou s umělým světlem. V Kalifornii a dělat umělé slunce? Nesmysl. Závěr? Je nad slunce jasný. I to umělé. Policie zabavila jak nakradená auta, tak „sklidila úrodu“ pěstírny. Čímž jistě zklamala mnoho věrných odběratelů. Zkrátka, někteří jedinci jsou nepoučitelní.

Možnosti synergie v oborech podnikání

Přitom možností, jak tyhle dva „obory podnikání“ propojit se nabízelo hned několik. Tak třeba zavážka produkce botanické zahrady v předem vybraném supersportu za mírný příplatek, stejně tak lze pořádat zážitkové jízdy v různých automobilech a za odměnu na konci prodávat „se slevou“ výpěstky v bio kvalitě. Kreativitě se meze nekladou. Vždy je však potřeba držet dané „obory podnikání“ od sebe, aby krize v jednom oboru nepostihla druhý. Komu ale není rady, tomu není pomoci.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Jste pro úplný zákaz tzv. lehkých drog?

Zdroj: CHP
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články