Nechat dítě nebo psa zamčeného v rozpáleném autě? Šéfkuchař názorně ukázal, jak dokonale se může upéct

Každé léto vyjíždí policie k zamčeným dětem nebo psům v rozpálených autech. Video se známým kuchařem a propečeným steakem ukáže, jak to také může skončit.

i Zdroj fotografie: S vědomím Kidsafe Australia
                   

Popravdě řečeno, tohle možná není úplně tradiční video pro automagazín. Takový Jamie OIiver by z nás ale měl radost. Jeho kultovní videa sice těžko překonáme, ale steak z loketní opěrky, v kombinaci s varováním před rozpálenými auty má také něco do sebe. Neb i když většina (soudných) lidí v aktuálních vedrech nenechá v autě ani svačinu, přesto se léto co léto opakují výjezdy policie k dětem nebo psům, uvězněným v rozpálených autech. Pojďme do akce. Třeba dostaneme za odměnu i ten steak.

Vrchol (ne)zodpovědnosti za živého tvora

Nikdy jsme totiž nepochopili, jak uvažují rodiče, případně majitelé domácích mazlíčků, když si „jen na chvíli“ odskočí do obchodu a nechají na slunci dítě v autosedačce, případně psa v zavazadlovém prostoru. Dochází dotyčným jedincům vůbec, že kdyby v onom obchodě z jakéhokoli důvodu zkolabovali (což v letních vedrech není nic nemožného) a probrali se třeba až den poté někde na nemocničním lůžku, že mezitím onoho živého tvora, jenž jim byl svěřen, odsoudí k uvaření zaživa?

iZdroj fotografie: S vědomím Kidsafe Australia

A jakkoli nejsme příznivci expresivních vyjádření, tady to zkrátka nelze jinak napsat. Podobné počínání je totiž neskutečným hazardem s cizím zdravím a s cizím životem. Ne se s svým, ale s cizím. Vnímáte ten rozdíl? Jestli si chce někdo (komu již bylo 18 let) na sobě otestovat, jak to v takovém rozpáleném autě vypadá, prosím. Může si sednout za volant v autě na přímém letním slunci, zavřít všechna okénka a čekat. A čekat. Jednu radu každopádně dáme: hlavně neusínat.

V rozpáleném autě upečete steak. Nebo taky dítě

Protože jak je i v přiloženém videu ukázáno, teplota stoupá opravdu rychle. Rychleji, než by vás napadlo. Neskutečně charismatický Matt Moran vám v krátkém klipu ukáže, jak se z jedné starší černé Toyoty RAV4 stane regulérní konvektomat, neboli pec na přípravu jídla. A jak steak, který si tam před několika hodinami odložil je zcela propečený a zcela k jídlu. A přidá jedno silné varování, které podloží i čísly. Protože podobně jako steak může dopadnout vaše dítě, nebo váš pes.

A to varování je vcelku prosté a jednoduché, my jsme jej pro vás shrneme do několika následujících vět: Nenechávejte, nikdy a za žádnou cenu žádného živého tvora zamčeného v autě. Nikdy, ani na vteřinu. Můžete v tu chvíli být odpovědni za jeho smrt. Snesete tuhle odpovědnost?

Souhlasíte s vyššími postihy za ponechání dítěte v autě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články