Kuriózní nehoda, při níž kabinu kamionu odmrštil ocelový plát

Zajištění nákladu je naprostým základem, zejména toho těžkého, který by v opačném případě mohl způsobit nepěkné situace. A tak se také stalo řidiči kamionu, který převážel ocelové pláty.

i Zdroj fotografie: unsplash.com
                   

Při nakládání to zřejmě vypadalo, že se náklad pro svou váhu udrží na místě, a dojde-li k posunu, zachytí ho návěs. Jenomže setrvačnosti nelze poručit, a tak prudké zastavení na křižovatce udělalo své. Přesvědčil se o tom řidič z čínského města Chang-čou (jedno z největších), které leží ve východní provincii Če-ťiang. Po nehodě skončil na několik týdnů v nemocnici a vyvázl bez vážných následků.

Prudké zabrzdění rozpohybovalo náklad

Ono je to asi jasné každému, i když šlo v danou chvíli o jediné – ubrzdit nákladní vůz, aby nedošlo k nehodě. Správná myšlenka, která nakonec nevyšla. Když řidič zadupl brzdový pedál, kamion tím sice zastavil, jenže nevědomky rozpohyboval nebezpečný náklad takovou silou, že by snad nikoho nenapadlo, jaké následky to může způsobit.

Pláty z tlusté oceli byly vymrštěny kupředu, kde se měly dle předpokladu zastavit o čelní stranu návěsu. Jenže ta byla proražena a celý náklad tak pokračoval nárazem do kabiny, jíž odmrštil na silnici. Plechy naštěstí zajely pod ni, takže minuly řidiče a oddělily ji v celku. To řidiče nejspíše zachránilo před smrtí nebo vážným zraněním, ačkoliv do nemocnice stejně musel.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články