Kvalitních ojetin do 200 tisíc je řada. Vybrali jsme nejzajímavější

                   

Vybrat ojeté auto může být těžší, než se zdá. Ano, můžete samozřejmě jít cestou, kterou se vydávají ostatní. Ale ta není jediná. V autobazarech nejsou jenom značky Škoda, které jsou roky tak populární. Je tu i řada jiných možností a o některých můžeme říci, že jsou až nedoceněné. Přitom mají co nabídnout. Zaměřili jsme se na nabídku ojetin, dali si jasný limit a vybrali to nejzajímavější. Které auto by přišlo vhod právě vám?

Peugeot 1007

Model Peugeot 1007 byl nabízen v letech 2004 – 2009 a mělo se jednat o praktické městské auto, které zároveň lákalo i na svou praktičnost. Vůz určitě zaujal svým designem, ale také svým otevíráním dveří, díky kterým jste až tak nemuseli řešit těsná parkovací místa. Vzhledem k velikosti auta jste s ním neměli ve městě problém a zároveň jste mohli celkem pohodlně jet i ve čtyřech. Bohužel Peugeot 1007 pro automobilku neznamenal nijak velký úspěch. Pokud ho však najdete v bazaru, můžete o něm určitě uvažovat. A to ať už ve verzi benzinové, tak ve verzi naftové. Při jízdě výhradně ve městě budou stačit i slabší, jinak doporučujeme verze výkonnější, a to 110 koní v benzínu, nebo 109 koní v naftě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Peugeot

Saab 9-5

Další z ojetin, které jsou v bazarech často zbytečně přehlíženy, je Saab 9-5. Konkrétně mluvíme o druhé generaci tohoto sedanu vyšší třídy, který jste si jako nový mohli koupit od roku 2010 do roku 2012. Už základní charakteristika vozu dává tušit, že vás čeká pohodlné svezení, vysoký komfort a také dobrá výbava. Vše, co od vyšší třídy očekáváte. Vozy však nadchnou i díky dobré ochraně proti korozi, nebo celkově kvalitním materiálům. Co rozhodně nezklame, to jsou motorizace. Třeba dvoulitrová nafta s výkonem až 190 koní, nebo benzinové čtyřválce i šestiválce, s nejvýkonnější variantou o hodnotě 300 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Saab

Lancia Thesis

Až toto auto uvidíte na ploše bazaru, rozhodně přitáhne vaši pozornost. A to hlavně pro design, charakteristický přední maskou a kapotou. Lancia Thesis vypadá opravdu skvěle a na našich silnicích jich moc nepotkáte. Pokud na auto narazíte v inzerátu, věnujte mu pozornost. Lancia Thesis se vyráběla v letech 2001 – 2009 a k dispozici byla výhradně jako sedan. A jelikož byl vývoj vozu spojen s Alfa Romeo nebo i Maserati, můžete o svém voze tvrdit, že je opravdu unikátní. A to je také pravda, ať už jde o provedení, použité materiály, nebo třeba ochranu proti korozi. A pokud si chcete užít i rychlou jízdu, co třeba nafta s výkonem 175 koní, nebo ještě lépe benzinový třílitr V6 s výkonem 215 koní?

Land Rover Freelander

Druhá generace Land Rover Freelander nebyla až tak populární, jak se čekalo. Přitom oproti první generaci, která nebyla hodnocena moc pozitivně, byl vůz výrazně vylepšen, což se podepsalo hlavně na jeho kvalitě. Předsudky však zůstaly a to se podepsalo i na ne příliš velkých prodejích. Pro vás to však může být dobrá zpráva, jelikož najít v bazaru tento model může znamenat dobrou volbu. Druhá generace se vyráběla v letech 2006 až 2014, s pohonem buď předních kol, nebo samozřejmě i s pohonem 4 x 4. Pod kapotou můžete narazit jak na benzinové motory, tak i na naftové varianty.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Land Rover

Volkswagen Phaeton

Proč vlastně Volkswagen Phaeton vznikl? Jako možná konkurence pro BMW, Mercedes, nebo třeba Audi. Poprvé se auto začalo nabízet v roce 2002 a produkce pokračovala až do roku 2016. A charakteristika vozu byla, už vzhledem ke konkurenci, celkem jasná. Jde o kvalitní sedan, nabízející pohodlné, ale i luxusní svezení, čemuž odpovídá provedení vozu, použité materiály, motorizace pod kapotou, nebo také výbava. Pokud hledáte německou ojetinu, zkuste se podívat i na něco jiného, než je známý Passat. Volkswagen Phaeton rozhodně nezklame náročnější zájemce. A to ani tím, co vše můžete mít pod kapotou. A je jedno, zda preferujete benzín, nebo naftu. Výkony některých motorizací opravdu nadchnou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články