Lamborghini se chystá na rallycross, s čím nás překvapí?

                   

I přesto, že nadpis zní vcelku mimo náš svět, nejedná se o žádný vtip. A ani nejde o fanouškem vysvěný koncept. Lamborghini se opravdu chystá na rallycrossovou trať se svým novým SUV modelem Urus.

Urus=rallycross

Jasně zelená barva se v dnešní době především vyjímá na okruzích pokrytých asfaltem. Svůj „naštvaný“ výraz ukazuje hvizdem pneumatik na tvrdém povrchu a když náhodou lítá od kol i štěrk, nejspíš vůz čeká brzké setkání se svodidly. To se avšak změní s příchodem roku 2020. V tom roce totiž pod koly Lamborghini bude stejně asfaltu tak i šotoliny/štěrku/bahna.

Pokud si představíte scénu kdy tratí prolétává několik dunících SUV monster s osmiválci, je to pro řádného fanouška automobilismu a motorsportu nirvána. A ta se stane skutečností, v Evropě a na středním východě, přislibuje Lamborghini.

Osmiválec, nižší hmotnost a vyšší podvozek

Při pohledu na koncepty je ihned jasné, jak exotický tento motorsport bude. Na automobilu jako takovém se mnoho měnit nebude. Z bezpečnostního hlediska bude Urus obsahovat nezbytné vybavení předepsané FIA, jako například trubkový rám nebo hasící přístroj. Pod kapotou zůstane dvojitě přeplňovaný osmiválec s výkonem 641 koní. Pro traťové výkony bude třeba lepšího chlazení, což zajistí větší chladící otvory v nárazníku. Mezi dalšími vychytávkami je zadní přítlačné křídlo, tuhost karosérie, výše položený podvozek a o 25% nižší hmotnost oproti originálnímu luxusnímu modelu. Kontakt s tratí zajišťují 21 palcová hliníková kola s centrálním šroubem pro jednodušší výměnu kol.

Takový koncept se nám líbí a až se sen vše přetaví v realitu, nebude o opravdovou show nouze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články