Land Rover Defender přijde s novinkou. Bude mít vzduchové odpružení jako luxusní vozy

                   

Land Rover Defender je rozhodně legendou mezi vozy. Od uvedení první generace uběhlo již několik desetiletí a my se nyní můžeme těšit na představení novinky v podobě zástupce poslední generace vozu. Ta má zaujmout hned několika novinkami. Jednou z těch klíčových má být vzduchové odpružení. Jde o velmi zajímavý krok, který ne každý vítá s nadšením.

Inspirace u luxusních vozidel

Nový Land Rover Defender se inspiroval v segmentu těch nejluxusnějších vozidel. Právě zde je vzduchové odpružení velmi hojně využíváno. Hlavním důvodem jsou jeho výhody, které přidávají na celkovému komfortu jízdy. Land Rover Defender chce tímto krokem ukázat, že je vozem určeným i pro toho, kdo nechce jezdit nutně jenom do terénu ale chce vůz využívat k běžnému cestování a při něm si užít maximálního možného pohodlí.

Klasický podvozek bude k dispozici stále

Tato zpráva pochopitelně vyvolala vlnu ne příliš pozitivních reakcí. Land Rover Defender je považován za auto, které se hodí primárně do terénu a je logické, že právě vzduchové odpružení není v tomto případě tou ideální volbou. Kdo by ho požadoval, má navíc možnost pořídit si Range Rover, kde je běžnou součástí. Hned obratem automobilka uklidňovala a dané reakce začala mírnit. Land Rover Defender sice bude mít vzduchové odpružení, ale zároveň bude k dispozici i verze s klasickým podvozkem. Zákazníci tak mohou vybírat to, co jim bude bližší.

Ve svou karosářských verzích

Podle dostupných zdrojů zaujme nová generace vozu Land Rover Defender také tím, že bude k dispozici ve dvou karosářských verzích. Bude možné ho pořídit v třídvéřovém, stejně jako v pětidvéřovém provedení. Hovoří se také o tom, že později by se mohla k těmto dvěma potvrzeným variantám přidat ještě prodloužená verze. Tuto zprávu však automobilka zatím nepotvrdila a chce si nechat všechny trumfy v rukávu až do doby samotného oficiálního představení vozu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články