Nejrychlejší pick-up na světě. Legenda 90. let, GMC Syclone, držel titul po dobu 30 let

GMC Syclone byl posledních třicet let držitelem titulu nejrychlejší pick-upu na světě. Legendu devadesátých let však nyní nahradil Ram 1500 TRX.

i Zdroj fotografie: GMC
                   

Tento pick-up s 4,3litrovým přeplňovaným motorem V6 o výkonu 280 koní a točivém momentu 475 Nm byl ve své době rychlejší než některá superauta. Legendu devadesátých let GMC Syclone však po třiceti letech držení titulu nejrychlejšího pick-upu na světě vystřídal Ram 1500 TRX. Avšak vzhledem k době, kdy bylo vozidlo vyrobeno, si získalo nejen respekt na silnici, ale také úctu závodníků. Podívejte se tak na bližší informace o tomto démonovi. 

Legenda devadesátých let

Tu a tam se vyrobí auto, které zanechá v automobilovém průmyslu trvalý dojem a zůstane nesrovnatelné s vozy, které byly vyrobené v nových dekádách. A právě GMC Syclone je jedním z nich. Byl totiž držitelem titulu nejrychlejšího pick-upu na světě a to úctyhodných třicet let. Vystřídal ho až model Ram 1500 TRX, který byl na trh uveden nedávno. Legenda devadesátých let však zůstane hluboko v srdcích každého, kdo mu již od devadesátek fandil. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoliv chtěla společnost General Motors původně vyrábět úplně jiná vozidla, která se ani trochu neměla podobat vysoce výkonným pick-upům, jednoho z významných konstruktérů firmy napadlo, že by to mohl být zajímavý projekt. Ze začátku se to zdálo jako absurdní, ale nakonec tomu jedinci s velkou fantazií dali prostor a popustili uzdu své kreativitě.

Ne není odpověď 

Navzdory tomu, že bylo konstruktérovi řečeno, že vývoj takového auta bude trvat asi sedm let a bude stát přibližně 200 milionů dolarů (přes 4,3 miliardy korun), nepřijal ne jako odpověď a šel si dále za svým. Požádal tak o návrhy ASC / McLaren a Production Automotive Services (PAS). Společnost, která by vytvořila lepší auto, by dostala zakázku jak na vývoj, tak i provádění emisních testů, a nakonec i samotnou výrobu auta. Zde se můžete podívat na video, kde je krásně vysvětlena historie celého vozu. 

PAS nakonec nezklamal. Vytvořil totiž něco fenomenálního a získal tak slíbenou zakázku. Jednalo se o pick-up s 4,6litrovým přeplňovaným motorem V6, který dosahoval výkonu 280 koní a točivého momentu 475 Nm. Vůz byl vyslán na asfalt společně s pohonem všech kol, který vývojáři převzali z Chevroletu Astra. Z nuly na sto tak GMC Syclone zvládnul zrychlit za neuvěřitelných 4,3 sekundy, což bylo rychlejší než u některých superaut.

Pořídili byste si takové auto?

Zdroj: Hagerty

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání