Legendární Ford RS200 jde do aukce. Vyvolávací cena je astronomická

                   

Jsou vozy Ford, které můžeme označit za opravdu legendární. A mezi ně bezesporu patří i model s označením Ford RS200. Ten budí pozornost nejenom svým vzhledem, ale také faktem, že se jedná o limitovanou sérii. Celkem bylo vyrobeno 200 daných vozidel a konkrétně tento, který míří do aukce, pochází ze samotného konce výroby. Je totiž označený číslem 184.

Ford RS200 je skutečně unikátní auto

Model Ford RS200 byl vyráběn v letech od roku 1984 až do roku 1986. Už na první pohled zaujal svým aerodynamickým tělem, které dávalo tušit i to, že vůz bude mít skvělá výkon. A tak tomu skutečně bylo. Pod kapotou se nacházel 1,8 litrový motor Cosworth, který dokázal nabídnout výkon 253 koní. Navíc nechyběl pohon všech čtyř kol. Jízda v takovém voze tedy rozhodně byla zážitkem.

Téměř jako nový

Exemplář vozu Ford RS200 s pořadovým číslem 184, který jde do aukce, zaručeně zaujme tím, že je téměř jako nový. Jasně tomu napovídá stav tachometru, kde je číslo 1195 mil. To znamená zhruba jenom 2 000 najetých kilometrů. Jeho majitel si ho moc neužil. To je však dobrá zpráva pro majitele nového, který tak bude moci investovat do vozu, který je téměř jako nový. Právě jeho malý kilometrový nájezd se pozitivně podepisuje také na jeho minimálním opotřebení.

Vyvolávací cena je astronomická

Ford RS200 je skutečný unikát a tomu také jasně odpovídá jeho cena. Podle společnosti Silverstone Auctions, který danou aukci organizuje se dá očekávat, že auto bude prodáno za částku v rozmezí 175-225 tisíc liber. To v přepočtu znamená částku asi 5,25 – 6,75 milionů korun. Jde o opravdu vysokou sumu, ale na druhou stranu za to auto rozhodně stojí. Už jenom proto, že může být dobrou investicí a dá se očekávat, že vůz po dalších několika letech stoupne na ceně. Kdo by měl zájem do tohoto vozu investovat, ten by neměl zapomenout na to, že se aukce auta koná už v únoru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články