Legendární GMC dodávka filmu A-Team z roku 1979 míří do aukce

                   

Jste fanoušek filmů z 80. let a potřebujete dodávku? Tím pádem je tu nabídka přesně pro vás. Dvoubarevný černošedý GMC s červeným pruhem, střešním spoilerem a charakteristickým krytem masky chladiče je jedním z nejznámějších filmových vozů. Často bývá jeho vzhled napodobován na jiných dodávkách, ale v tomto případě nejde o napodobeninu. Je to jedna ze šesti oficiálně licencovaných dodávek Universal Studios a příští měsíc jde do dražby.

iZdroj fotografie: PxHere

Letmý pohled na VIN dodávky potenciálního kupce informuje, že se jedná o vozidlo Chevrolet pod tovární značkou GMC, což je jeden z mnoha zajímavých vtípků na tomto klasickém americkém stroji.

iZdroj fotografie: Worldwide Auctioneers

Podle dostupných zdrojů společnost  Universal Studios při natáčení filmu a seriálu používala celkem šest dodávek. Seriál se vysílal od roku 1983 do roku 1987, v roce 2018 vznikl celovečerní film. Nabízená vůz strávil také nějaký čas na silnici, ale má najeto pouze 90 000 (145 000 km) mil, určitě se zdá, že nějaký čas na silnici. Jestli vozidlo cestovalo se všemi  automatickými zbraněmi, které patří do standardní výbavy, není známo, ale určitě budilo velký respekt. Ten si určitě získá také staré rádio CB namontované v konzole nad sedadlem řidiče.

iZdroj fotografie: Worldwide Auctioneers

Popisek u aukce neposkytuje žádné podrobnosti ohledně funkčnosti nebo stavu. Za předpokladu, že se vše shoduje s údaji, které lze vyčíst z kódu VIN, začal tento vůz  život jako dodávka Chevrolet s motorem V8 o objemu 5,7 litru.

iZdroj fotografie: Worldwide Auctioneers

Další informace bohužel nejsou uvedeny, takže v tomto okamžiku získáte to, co vidíte na fotkách. Vypadá to, že stav karoserie je fantastický a dobře vypadají i kola s červenými paprsky s pneumatikami s bílým nápisem.

i Zdroj fotografie: Worldwide Auctioneers

Obvykle není dodávka Chevrolet z konce 70. let nic zajímavého, ale když jde stroj spojený s kultovním seriálem, hodnota vozu se rázem dramaticky zvyšuje. Tipnete si, za kolik se vydraží?

iZdroj fotografie: Worldwide Auctioneers
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články