Plány na vzkříšení legendárního vozu 1203. Škoda má již připravený designový návrh i techniku

Podle designéra automobilky Škoda by bylo možné vyrábět podobný automobil, jako byla dříve Škoda 1203. Zkušenosti s takovou výrobou společnost rozhodně má.

i Zdroj fotografie: Škoda
i Zdroj fotografie: Škoda
i Zdroj fotografie: Škoda
i Zdroj fotografie: Škoda
i Zdroj fotografie: Škoda
i Zdroj fotografie: Škoda
i Zdroj fotografie: Škoda
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

Škoda si už za svou dlouholetou historii vyzkoušela výrobu opravdu čehokoliv. Za svých časů vyráběla také slavnou dodávku s označením 1203, která sloužila jako sanitka, mikrobus nebo dokonce také obytný vůz. Od této nabídky se už před časem upustilo a nyní nic podobného v seznamu vozidel Škoda není. Do budoucna však není úplně vyloučeno, že by mohl vzniknout podobný prototyp automobilu jako stará 1203. Posloužit by mohl s přehledem Volkswagen Transporter, tvrdí designér Daniel Hájek.

Designér má ke Škodě 1203 blízko

Daniel Hájek si vybral právě toto vozidlo, protože jej moc dobře zná. Sám uvedl, že Škodu 1203 mají jeho děda a babička na zahradě, ale v nepojízdném stavu. Vůz sloužil jeho rodině jako pomocná pracovní síla. Právě díky němu získal Daniel první řidičské zkušenosti, kdy si během prací na poli automobil mohl sám nastartovat a popojet s ním. K tématu obnovení podobného vozidla dodal, že nic podobného v současné nabídce automobilka Škoda nemá.

iZdroj fotografie: Škoda

Jednoduchý a praktický interiér

Interiér by měl být přesně podle popisu Škody – jednoduchý, praktický a v tomto případě také moderní. Na rozdíl od dnešních novinek se však nebudou na palubní desce nacházet žádné velké displeje. Naopak podle návrhu by se zde nacházelo místo, do kterého si řidič umístí svůj vlastní mobilní telefon nebo tablet. Bude tak mnohem lépe spojen s celým vozidlem. K dispozici bude také výsuvná polička a charakteristický dvouramenný volant.

Nemělo by se jednat o žádné retro

V poslední době se rapidně zvyšuje oblíbenost obytných dodávek. I z toho důvodu si Hájek myslí, že by se tento modernizovaný automobil na trhu uchytil. Bylo by však nutné automobil určitým způsobem upravit a modernizovat tak, aby se nejednalo o pouhé retro. Výsledkem by tak byl moderní vůz, který by nesl charakteristické prvky staré Škody 1203. Podle designéra je důležité zachovat například dvojitý kšilt nad předním oknem nebo jedinečné kulaté světlomety.

iZdroj fotografie: Škoda

Aby těch modernizací nebylo málo, mluvilo se také o elektrické verzi. Ta by nejen šetřila životní prostředí, ale také by zajistila větší vnitřní prostor. Nový model by měl být založen na platformě Volkswagen Transporter, který má v této oblasti dlouholeté zkušenosti. Novinka by tak mohla dokonale vystihovat moto Škody, tedy velký vnitřní prostor, praktičnost a Simply Clever řešení.

Přenesení plánů do praxe ukáže čas

V tuto chvíli se však jedná pouze o designovou studii Daniela Hájka. Nedá se tak s určitostí říct, že se tento návrh staronového automobilu dostane až do výroby. Celý systém započetí výroby nového modelu je totiž mnohem složitější a je k němu potřeba mnohem více záležitostí, než pouhý dobrý nápad a povedená práce designéra. Sám však uvedl, že právě takový automobil by značce ohromně slušel, protože dokonale vystihuje její moto.

Jak hodnotíte nápad na obnovu legendárního vozu?

Zdroj: Škoda

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„F-16 je zranitelným cílem pro ruský systém S-300 i letouny Su-35 a MiG-31,“ myslí si americký bojový veterán Davis
Události247.cz
Události247.cz
Dovolená v Chorvatsku se může výrazně prodražit. Při výběru peněz z bankomatu je důležité dbát na konverzi
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je libo optickou iluzi k prověření vaší pozornosti? Pokud dovedete na fotce najít skrytého ptáka za 7 sekund, jste fakt dobří
adbz.cz
adbz.cz
Nebaví vás neustálá dřina v kuchyni? Přichází čas na pořádné vychytávky