Levná ojetá auta, která mohou být zajímavou budoucí investicí

                   

Když kupujeme auto, jsme smířeni s tím, že hned po koupi začne ztrácet na své hodnotě. Už když vyjedeme s novým autem ze salonu, jeho cena výrazněji klesne. Největší pokles zůstatkové hodnoty vozu nastává v prvních několika letech. I to je důvod, proč řada lidí často raději sáhne po ojetině, kde je pokles hodnoty auta už mnohem nižší.

A co více, jsou i ojetiny, které se mohou jevit jako celkem slušná investice. Jak z pohledu, že jejich hodnota až tak neklesá, tak z důvodu, že v některých případech se může prodejní cena takového vozu držet stále na stejných hodnotách, nebo může i stoupat. Jaké vozy jsou příkladem?

Alfa Romeo 147

Už pokud jde o vzhled, tak Alfa Romeo 147 rozhodně nezklame a upoutá na první pohled. V minulosti se jednalo o celkem vyhledávané auto, které je však na současném trhu s ojetinami spíše raritou. A to znamená hned dvě věci. Pokud na model Alfa Romeo 147 GTA a GT narazíte, neměli byste váhat. A to proto, že právě pro nižší nabídku může jít o zajímavou koupi, která se stane vhodnou investicí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Jeep Cherokee XJ

Tento vůz se rozhodně hodí tomu, kdo potřebuje čas od času překonat i nějaký ten ne úplně nejnáročnější terén. Pokud je tento fakt při koupi prioritou, můžete být za pár let příjemně potěšeni tím, za kolik budete Jeep Cherokee XJ prodávat. Tedy za předpokladu, že bude auto v dobrém technickém stavu. To lze pochopitelně ovlivnit už při jeho koupi, a tak doporučujeme vybírat kvalitně vypadající model, bez koroze a dalších negativ, které se na některých kopiích mohou objevovat. Od toho se následně odvíjí i pořizovací ceny, které se mohou lišit nejenom v tisících, ale i v desetitisících. V případě tohoto modelu se však vyplatí připlatit si. I do budoucna.

BMW E46

Dalším možným tipem na ojetinu, která se může stát zajímavou investicí, je BMW E46. Vůz se dá pořídit ve dvou provedeních, a to buď jako kupé, nebo také jako kabriolet. Důležité je zmínit, že správnou volbou je model, který má pod kapotou motorizaci označenou jako R6. Ideálně pokud jde o benzinovou jednotku. Auto vás nezklame svou kvalitou, provedením i pohodlím a jízdními vlastnostmi. Pokud budete do budoucna sledovat i jeho cenu, zaujme i z tohoto pohledu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Nissan Patrol

Pro někoho může být Nissan Patrol možnou sázkou do neznáma. To proto, že auto jako takové rozhodně nezklame svým provedením a svými vlastnostmi v terénu, kam se řadí také jeho celkem velká odolnost. Zároveň ale musíme dodat, že z hlediska motorizací na tom není Nissan Patrol až tak dobře, protože k použitým jednotkám se váže řada negativ, hlavně pokud jde o jejich ne úplně dokonalou spolehlivost. Poměrně slušnou volbou může být motor o objemu 4,2 litru, který by měl něco vydržet. Roli však hraje i to, jak se k vozu choval předchozí majitel a zda nezanedbával pravidelný servis a péči.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články