Levné, kvalitní a relativně nové. Vybrali jsme ojetiny do 120 tisíc

                   

Koupit si ojeté auto není nic zvláštního. Každý z nás má nejenom představu o tom, jaké auto by chtěl, ale i představu o tom, kolik by mělo maximálně stát. Pokud máte rozpočet omezený částkou zhruba 120 000 Kč a chcete za ní získat jenom to nejlepší, co vám bude dobře sloužit nyní a v budoucnu, podívejte se s námi na možnosti.

Alfa Romeo 159

Pokud chcete za své peníze i auto, které bude i v dnešní době stále skvěle vypadat, je Alfa Romeo 159 pravou volbou. Auto se vyrábělo v letech 2005 – 2011 a svým designem dokáže ohromit i dnes. Dále nelze zapomenout na celkem dobrou ochranu proti korozi, nebo to, že se není třeba bát obecně zmiňované nespolehlivosti této značky. Optimální volnou může být benzinový motor 1,8 popřípadě naftové verze 1,9 a 2,0 JTDM.

Citroen C5

Za částku 120 tisíc korun se dá pořídit i poměrně slušný Citroen C5 první generace. Pokud hledáte auto praktické, karosářská varianta kombi s dostatečně velkým zavazadlovým prostorem je to pravé. K tomu všemu přidejte také slušnou výbavu auta. To zaujme také neuvěřitelnou pohodlností i dobrým výkonem, zvláště pokud sáhnete po dvoulitru nebo třílitru V6.

Peugeot 407

Francouzský Peugeot 407 byl vyráběn v letech 2004 – 2011 a to hned ve třech karosářských verzích. Můžete proto vybírat i podle potřeby praktičnosti. Kladem vozu je dobrá ochrana proti korozi, nebo dostatek místa vpředu, či slušná výbava. Pod kapotou lze mít benzinový dvoulitr nebo třílitr V6, popřípadě naftový motor 2.0 HDI s výkonem 136 koní.

Renault Latitude

Renault Latitude byl svého času vlajkovou lodí automobilky. Nyní ji můžete s vaším rozpočtem vlastnit i vy. Auto se vyrábělo v rozmezí let 2010 až 2015 a jeho v podstatě jediným negativem bylo to, že v Evropě nebyl až tak úspěšný. Z toho můžete vytěžit, jelikož ceny nyní nejsou až tak vysoké. Protože šlo o výjimečné auto, můžete se těšit na skvělou výbavu a maximální komfort. Dobrou volbou bude zážehový dvoulitr s výkonem 140 koní.

Chevrolet Cruze

Tento kompaktní vůz se v Evropě také netěšil až tak velké oblibě, jak se očekávalo. I proto jsou současné ceny celkem příznivé. První generace vozu Chevrolet Cruze se vyráběla od roku 2008 do roku 2016 v provedení sedan, hatchback a kombi. Máte tak skutečně z čeho vybírat. Auto bylo k dispozici s širokou škálou volitelné výbavy a tak lze natrefit i na vcelku zajímavé možností výbavy. Mnoho na výběr dávaly také motorizace.

Chrysler 300C

Pokud za svých 120 tisíc chcete něco opravdu stylového, co takhle Chrysler 300C z let 2003 – 2010. Auto vypadá díky své přední masce nejenom velmi povedeně, ale také vás nadchne praktičností v podobě zavazadlového prostoru. S rozpočtem lze bez problémů zvolit i motory 2,7 nebo 3,5 V6 se slušnými výkony 193 a 253 koní.

Hyundai Sonata V

Sonata patřila do kategorie střední třídy, čemuž také odpovídá celkový charakter vozu. Pátá generace z let 2004 až 2009 může být zajímavou volbou pro toho, kdo hledá auto povedeného vzhledu, komfortu i dobré výbavy. Optimální volbou mohou být čtyřválce o objemu 2 nebo 2,4 litrů s výkony 144 a 165 koní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články