Zvuk nejdražšího Lexusu na světě je ohromující symfonie. Po nastartování budete nevěřícně kroutit hlavou

Videa, z nichž je slyšet, jak znějí některá auta, sleduje hodně lidí. Jen někteří z nich však zažili pocit, kdy jim ze zvuku vozidla přeběhl mráz po zádech.

i Zdroj fotografie: Lexus
                   

Na světě existuje mnoho aut, která jsou drahá a hezká, ale přesto svému majiteli neposkytnou skvělý zážitek z jízdy. Pro milovníky aut je sice design vozidla důležitý, ale auto si vybírají také podle toho, jaké jsou jeho technické údaje. Zkuste se podívat na Lexus LFA. Podle známého moderátora Jeremyho Clarksona ze seriálu Top Gear se jedná o nejlepší automobil, který kdy řídil.

Lexus LFA je stále moderní

Toto auto se vyrábělo od roku 2010 a i když už se v současné době jedná o 11 let staré auto, stále vypadá skvěle. Dalo by se říci, že se jedná o jeden z nejunikátnějších sportovních vozů, který i po takové době nezestárl. Některé lidi by však mohla zaskočit jeho cena. Ta se pohybuje někdy i ke 20 000 000 Kč. Jedná se opravdu o obrovskou finanční částku, kterou byste dali za auto, jehož stáří je více jak 10 let.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvuk vydává motor schovaný pod kapotou

Od zahájení výroby v prosinci roku 2010 bylo vyrobeno pouze 500 kusů tohoto sportovního vozidla. Auto se začalo vyrábět koncem roku 2010 v závodu Lexus Motomači. Každý motor byl ručně sestavován a každý den se vyrobilo pouze jedno auto. Poté muselo být odsouhlaseno jediným mechanikem. Většině jeho fanouškům běhá mráz po zádech hlavně v momentě, když slyší jeho zvuk, který je způsoben tím, co se nachází pod kapotou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zde naleznete motor 4,8 litru V10 s atmosférickým plněním. Lidem, kteří si vyzkoušeli Lexus LFA, běhal mráz po zádech hned po jeho nastartování. Jeho maximální výkon činí 412 kW při 8 700 ot./min. V dnešní době to pravděpodobně nikoho neohromí, protože aut s podobným výkonem je na trhu mnoho. U Lexusu LFA je však důležitější zvuk. Motor je uložen vpředu a aby bylo auto lehčí, byl použit plast vyztužený uhlíkovými vlákny. Vozidlo má automatickou sekvenční převodovku a dokáže zrychlit z 0 na 100 km/hod, za 3,7 sekundy.

Ohromující zvuk Lexusu LFA

Zvuk vychází z kapoty a z trojice koncovek výfuku, jež jsou uspořádány do tvaru trojúhelníku. Většina automobilových nadšenců považuje Lexus LFA i v dnešní době za nejlépe znějící auto. Majitelé, kteří si chtěli koupit Lexus LFA hned po jeho výrobě, museli projít speciálním školením. To zahrnovalo speciální instruktáž. Lexus nechtěl prodat svůj supersport každému, a proto byli zákazníci předem pečlivě vybíráni.

Jaké auto zní podle vás nejlépe?

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články