Nad některými nápady zůstává skutečně rozum stát. Vynalézavý Američan z Kentucky se rozhodl, že se svým automobilem vyjede do ulic i bez oficiální registrační značky. Aby však nebyl příliš nápadný, plechovou ceduli pomaloval podle originálního vzoru. Byl sice důmyslný, ale místní policii nedokázal obelstít.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Projevil umělecké nadání, avšak ani to nestačilo

Američan si na výlet vyjel bez sebemenších pochybností, že by vyvolal podezření o falešné registrační značce. Ceduli velmi mistrně pomaloval voděodolnými fixami. Dokonce si vyhrál i s detailními prvky, jako je nápis Kentucky a koňská hlava v levém horním rohu. Jeho umělecký talent však nestačil. Možná by z dálky mohl ošálit leckterého policistu, avšak zapomněl na jeden důležitý fakt. Na státní poznávací značce nebyla v levém dolním umístěná registrační nálepka (ta značí potvrzení, že si řidič platí daň z provozu vozidla). Absence důležitého označení tedy zcela logicky upoutala pozornost policistů. Při podrobném prozkoumání registrační značky, kterou muž umístil na svůj automobil, je ovšem patrné, že se jedná celkově o nepovedený plagiát.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Věřil si i bez řidičského průkazu a pojištění
Když policisté muže zastavili, nestačili se divit. Kromě falešné registrační značky také zjistili, že Američan není rozhodně žádné neviňátko. Za volant totiž usedl zcela suverénně bez řidičského oprávnění, a ještě k tomu všemu svůj vůz vůbec nepojistil. Policie se tedy domnívala, že písmena a čísla, která neposlušný občan na ceduli namaloval, jsou smyšlená. Druhé září roku 2020 se tedy v paměti místních policistů z Kentucky zapíše jako den, kdy se potkali s nevídanou raritou a až neuvěřitelně vynalézavým mužem, který snad i uvěřil své vlastní lži. Jisté je však jedno. Po tomto policejním zásahu si nejspíš Američan už nikdy nezajezdí.