Lidská vynalézavost občas velmi překvapí. Američan neměl registrační značku, a tak si ji prostě namaloval

                   

Nad některými nápady zůstává skutečně rozum stát. Vynalézavý Američan z Kentucky se rozhodl, že se svým automobilem vyjede do ulic i bez oficiální registrační značky. Aby však nebyl příliš nápadný, plechovou ceduli pomaloval podle originálního vzoru. Byl sice důmyslný, ale místní policii nedokázal obelstít.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Projevil umělecké nadání, avšak ani to nestačilo

Američan si na výlet vyjel bez sebemenších pochybností, že by vyvolal podezření o falešné registrační značce. Ceduli velmi mistrně pomaloval voděodolnými fixami. Dokonce si vyhrál i s detailními prvky, jako je nápis Kentucky a koňská hlava v levém horním rohu. Jeho umělecký talent však nestačil. Možná by z dálky mohl ošálit leckterého policistu, avšak zapomněl na jeden důležitý fakt. Na státní poznávací značce nebyla v levém dolním umístěná registrační nálepka (ta značí potvrzení, že si řidič platí daň z provozu vozidla). Absence důležitého označení tedy zcela logicky upoutala pozornost policistů. Při podrobném prozkoumání registrační značky, kterou muž umístil na svůj automobil, je ovšem patrné, že se jedná celkově o nepovedený plagiát.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Věřil si i bez řidičského průkazu a pojištění

Když policisté muže zastavili, nestačili se divit. Kromě falešné registrační značky také zjistili, že Američan není rozhodně žádné neviňátko. Za volant totiž usedl zcela suverénně bez řidičského oprávnění, a ještě k tomu všemu svůj vůz vůbec nepojistil. Policie se tedy domnívala, že písmena a čísla, která neposlušný občan na ceduli namaloval, jsou smyšlená. Druhé září roku 2020 se tedy v paměti místních policistů z Kentucky zapíše jako den, kdy se potkali s nevídanou raritou a až neuvěřitelně vynalézavým mužem, který snad i uvěřil své vlastní lži. Jisté je však jedno. Po tomto policejním zásahu si nejspíš Američan už nikdy nezajezdí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články