LPG není vždy výhodné. Toto jsou problémy, které mohou nastat

                   

O alternativních palivech se mluví nejenom v souvislosti s elektřinou, ale i plynem. Často doporučené LPG však nemusí být až tak dobrou volbou, jak to na první pohled vypadá. Podívejme se společně na několik možných problémů, které mohou nastat.

Změna na LPG se vám nevyplatí

Vůz si dnes lze nechat na LPG celkem jednoduše předělat. Nabízí to mnoho více či méně odborných firem. Rizikem zde může být, že se vám tato změna dost možná nemusí vyplatit. Roli hraje hlavně váš celkový kilometrový nájezd a to, jak dlouho ještě plánujete auto mít. Pokud ho chcete za pár let prodat a zároveň jezdíte spíše méně, budete rádi, pokud po instalaci LPG budete takzvaně na nule.

Nemáte kde zaparkovat

Velký problém mnoha vozů s LPG jsou kryté parkovací garáže. Pokud se nad nimi tyčí dopravní značka upozorňující, že lidé s tímto palivem dovnitř nesmí, je to celkem komplikace. Zvláště když není žádná venkovní alternativa, a jde o prostor v centru města. Hledat vhodné parkovací místo nemusí být ideální.

Budete mít vyšší spotřebu

Při jízdě na LPG budete mít vyšší spotřebu. Plyn je však levnější, a tak stále bude jízda výhodnější, tohoto se bát nemusíte. Připomeňme však, že vzhledem k menším plynovým nádržím musíte počítat s tím, že budete u čerpacích stanic trávit mnohem více času. U delších tras bude nutné více plánovat své zastávky, které budou spojeny právě s čerpáním paliva.

Vaše auto bude méně praktické

Není výjimkou, že instalace LPG je spojena i s tím, že bude v zavazadlovém prostoru vašeho vozu najedou mnohem méně místa. U vozů combi to zase až tak velký problém být nemusí. Kdo však jezdí spíše malým autem, ten daný problém dokáže pocítit celkem výrazně. Najednou se mu no kufru auta vejde jenom taška s nákupem.

Existuje riziko poškození motoru

Existují vozy, konkrétně potom motorizace, které nejsou na změnu na LPG úplně vhodné. Pokud je přesto provedena, může v takovém případě hrozit i poškození motoru, nebo dalších součástí. A to znamená výdaj za opravu, ale i možné problémy do budoucna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články