Karavan snů s garáží, jehož cena začíná na 34 349 800 Kč. Nabízí 30m² přepychového luxusu, nahlédněte dovnitř

Zvenčí vidíte autobus, ovšem uvnitř tento karavan připomíná pětihvězdičkový hotel. K veškerému luxusu dodává ještě garáž pro sportovní auta.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Volkner Mobil
                   

Karavany jsou obecně považovány za vozidla, která nabízejí skvělé možnosti pro trávení aktivní letní dovolené s nádechem dobrodružství. I když pro někoho trochu na úkor vlastního pohodlí. Ve stejném segmentu trhu se ale najdou i modely, které si zakládají na výjimečném luxusu a připomínají skutečné domy na kolech, kterým k dokonalosti nechybí nic. Tento stojí více než běžný dům a představuje něco jako cestovatelské pětihvězdičkové hotely. 

Dovolená i svým motorovým miláčkem

Pokud jste si mysleli, že už jste všechno viděli, tak vám nyní představujeme Volknera – specialistu na „obytné vozy“. Firma Volkner Mobil z německého Wuppertalu nabízí veškeré tradiční vybavení, funkce a prostory, které běžně najdete v každém domě. Jejich karavan tak disponuje ložnicí, kuchyní i koupelnou a jako bonus zde najdete také garáž.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Volkner Mobil

Tento karavan má speciálně vyhrazený prostor, kde můžete pohodlně zaparkovat své auto a přepravit si jej tak po celém světě spolu se svým domem na kolech. Vnitřní garáž je ideální pro případy, kdy chcete na dovolené podnikat výlety po okolí či do center měst a nechcete řešit parkování “mateřské lodi”.   

Byt o rozloze 30 m2

Karavan Volkner Mobil Performance má všechny technické vlastnosti autobusu, včetně motoru v zadní části o výkonu 430 koní a převodovkou Volvo I-Shift. Pro maximální pohodlí cestujících vůz disponuje vzduchovým odpružením. Jeho hodnota činí 13,5 milionu Eur, tedy více než 34 milionů korun. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Volkner Mobil

Co za tyto peníze dostanete? Karavan má 12 metrů na délku, 2,5 metru na šířku a 3,85 metru na výšku, přičemž rozvor náprav je 5,8 metru. Pokud by vám 30 metrů čtverečních vnitřního prostoru nestačilo, můžete levou boční stěnu Mobil Performance posunout stisknutím tlačítka o 50 cm směrem ven a získat dalších 5 metrů čtverečních.

Špičkové vybavení

Díky speciálnímu systému může tento karavan využívat horkou vodu z bojleru k tání sněhu v zimě a vyhnout se „ledovým“ nepříjemnostem, zatímco na léto je instalována nejmodernější klimatizace. S cílem nabídnout cestujícím maximální komfort ve všech oblastech využití společnost vyvinula také systém vytápění a klimatizace, který umožňuje efektivní a rychlé řízení různých nastavených teplot. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Volkner Mobil

Interiér tohoto karavanu lze během stavební fáze do značné míry přizpůsobit a nabízí veškerý myslitelný komfort dle přání zákazníka. V kuchyni je například indukční varná deska, trouba, mikrovlnná trouba, lednice, myčka, integrovaný řezací stroj, espresso… Uvedená cena 1 350 000 eur platí na základní verzi vozidla a horní hranice není omezena. Instalaci dalších prvků a vybavení se meze nekladou a záleží je na fantazii zákazníka, čím svůj luxusní pojízdný domek vyšperkuje. 

Místo pro čtyřkolého mazlíčka

Jednou z nejzajímavějších funkcí Volkner Mobil Performance je dozajista speciální prostor pro přepravu vlastního vozu. Patentovaná centrální garáž pro osobní vozy je umístěna mezi nápravami tam, kde běžně mívají autobusy zavazadlový prostor. Proti nim však má navíc hydraulicky ovládanou nakládací plošinu, která se spustí na úroveň podlahy a zvedne, aby naložila vozidlo. Vaše auto je tak bezpečně uloženo hned pod obývacím pokojem.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Volkner Mobil

Jediný limit je výška, a tak bohužel v této garáži s každým autem nezaparkujete. Garáž je primárně určena pro sportovní vozy, které nejsou příliš vysoké. Na šířku je ale garáž nadimenzována dost, a tak je v ní ještě dostatek místa pro další vybavení. Přímo od výrobce zde najdete dvě elektrokola, výsuvný gril, stůl, židle a úložný prostor pro nápoje či jiné zásoby. A pokud zrovna žádné auto nepřevážíte, máte další úložné prostory navíc.

Jaké jsou vaše představy o luxusní dovolené?

Zdroj: Volkner Mobil

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články