Magnetická folie jako reklamní nosič na vaše auto

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Magnetické fólie, také známé jako magnetické listy nebo magnetický papír, jsou flexibilní materiály, které mají magnetické vlastnosti. Magnetická síla závisí na jejím složení a tloušťce. Síla magnetických fólií se obvykle měří v jednotce Gauss nebo Tesla, což ukazuje intenzitu magnetického pole, které mohou generovat.

Běžně se vyskytují v různých výrobních, průmyslových, ale i v domácích použitích, kde je potřeba materiálu s magnetickými vlastnostmi, jako je značení, nástěnky, řemeslná výroba, průmyslové účely, reklamní a propagační materiály.

Co je a jak vypadá magnetická fólie?

Magnetické fólie jsou obvykle vyrobeny z pružného pryžového nebo polymerního materiálu, který je impregnován nebo potažen feromagnetickou látkou, jako je oxid železa nebo ferit stroncia. Toto složení umožňuje materiálu mít magnetické vlastnosti.

Fólie jsou magnetizovány buď izotropně, což znamená, že mají stejnou magnetickou sílu ve všech směrech. Anebo anizotropně, což znamená, že fólie má preferovaný směr magnetizace, což má za následek silnější magnetickou sílu podél jedné osy.

Důvodem, proč jsou magnetické fólie tolik oblíbené, je i fakt, že jsou velice flexibilní. Magnetické fólie lze jednoduše ohýbat, kroutit nebo řezat do různých tvarů, aniž by ztratily své magnetické vlastnosti. Tato flexibilita umožňuje všestranné aplikace, jako například na povrch auta. Snadno je nařežete do nejrůznějších tvarů a velikostí jen za pomoci nůžek, nožů nebo speciálních vyřezávacích strojů. Navíc je lze potisknout pomocí sítotisku, digitálního tisku nebo jiných vhodných metod.

Fólie jsou velice často doplněny i o podkladovou vrstvu, která jim umožňuje snadné připevnění k různým typům povrchu. Potom mohou být skvělým pomocníkem k označování regálů nebo přemisťování reklamního banneru po automobilu.

Magnetické fólie nacházejí uplatnění v celé řadě průmyslových odvětví, k vytvoření odnímatelných nápisů, magnetických tabulí, prodejních displejů a značení vozidel, umožňují snadné a opakovaně použitelné připevnění dekorací, fotografií nebo magnetů na různé povrchy, lze je použít k přidržení pouzder a přivření dveří nebo skříní.

Jaké je vhodná magnetická folie na auto?

Při zvažování nejlepšího materiálu pro magnetické značky, reklamy a štítky na automobily záleží na tloušťce použité magnetické fólie. Při zvažování výroby magnetických reklamních značek na automobil se musíme nejprve zabývat tloušťkou magnetické fólie. Její tloušťka přímo souvisí s její silou.

Je obecně akceptováno, že minimální přijatelná tloušťka pro reklamní magnetické značky je 0,7 mm. Cokoli menšího než 0,7 mm nemusí poskytnout potřebnou sílu k tomu, aby magnetická fólie odolala vnějším aspektům, kterým je automobil vystaven.

S tím, co bylo řečeno, existuje řada dalších problémů, které mohou způsobovat prasknutí značek na vozidle, z nichž nejběžnější zahrnují čištění a skladování značky.

Když se magnetická fólie nepoužívá, nejlepším způsobem, jak jí uložit, je položit jí naplocho na ocelový povrch. Pokud to není možné, můžete jí srolovat, ale ujistěte se, že potištěná strana nápisu směřuje ven. Pokud jí srolujete opačným způsobem, vložíte do magnetu „paměť“, která by mohla zabránit tomu, aby okraje magnetu později přilnuly na povrch auta. Když se okraje zvednou z povrchu auta, možnost, že se vítr dostane pod magnetickou fólii a v podstatě jí „vypáčí“, je mnohem realističtější.

Dalším nejčastěji přispívajícím faktorem je čistota magnetu i automobilu. Při nesprávné údržbě můžete skončit s nečistotami zachycenými mezi magnetem a autem. Nečistoty mohou způsobit dva hlavní problémy, z nichž první je podobný problému „paměti“, o kterém jsme hovořili výše. Větší nečistoty mohou vytvořit kanály, kterými může vítr proniknout pod magnet a „vypáčit“ ho. Nečistoty mohou také způsobit vzduchové mezery. Jsou to mezery mezi magnetem a povrchem, ke kterému se magnet snaží přichytit. Tato situace v podstatě sníží sílu magnetu a možná mu umožní se „odlepit“.

Fólie, zejména pokud má bílou barvu, lze snadno potisknout. Tuto možnost vám pomohou zprostředkovat lépe vybavené tiskárny nebo reklamní studia. Jak už jsme zmiňovali, magnetickou fólii snadno z povrchu sundáte a uskladníte. To znamená, že ji nemusíte na autě mít neustále, například když cestujete soukromě.

V současné době, je prioritou většiny lidí snaha ušetřit nějakou tu korunu navíc, proto je magnetická fólie ideálním řešením v případě, že jste rozšířili sortiment, změnili adresu nebo kontaktní údaje, protože její předělání vyjde na mnohem méně peněz než celý nový polep auta.

Jaké magnety a magnetické úchyty jsou vhodné na auto?

Pokud hledáte magnety a magnetické úchyty, které byste mohli připevnit na auto, potom sáhněte po tzv. pogumovaných magnetech.

Pogumované magnety nabízení řadu výhod, které by vás měly přesvědčit o tom, že jsou to ty nejlepší. Gumové pouzdro, ve kterém je magnet uložen, ho chrání před poškozením a zároveň chrání samotné auto a jeh karoserii před poškrábáním. Jeho pryžová vrstva zabraňuje tomu, aby klouzal po povrchu auta, může takto čelit nepříznivým vnějším vlivům, které mohou způsobit jeho korozi, ale nevýhodou je, že pryž může zpuchřet.

Pogumované magnety jsou tedy, silné magnety vyrobené z neodymových magnetů, které jsou chráněny pryžovou vrstvou. Tato ochranná vrstva jim umožňuje se dobře přichytit k hladkému, lesklému a kluzkému povrchu. Proto jsou ideálním řešením pro přichycení krycí plachty, reklamního banneru nebo magnetické reklamy na karoserii auta.

Samozřejmě, že najdeme několik druhů pogumovaných magnetických úchytů. I tyto úchyty jsou tvořeny neodymovým magnetem uchyceným v ocelovém pouzdře, které je, jak název napovídá, pogumované.

Je třeba si uvědomit, že pogumované magnety i pogumované magnetické úchyty, jsou určeny pouze na stojící vozidlo a nikoliv k připevnění reklamních bannerů na jedoucích autech.

Magnetická fólie a její využití v domácnosti

Magnetická fólie může být i skvělým doplňkem a pomocníkem v domácnosti, kde pro ní najdete s trochou fantazie spoustu užití.

Pokud milujete pořádek a vše na svém místě s řádným označením, můžete fólii použít k organizaci a uspořádání různých předmětů ve vaší domácnosti. Vyrobte z ní magnetickou nástěnku, kam budete připevňovat poznámky, úkoly, nadcházející události, rozvrhy atd. Tak jako ji můžete připevnit k lednici, kam uchytíte recepty, fotky, dětské kresby nebo nákupní seznam.

Magnetická fólie je dokonalý materiál pro výrobu vlastnoručně vyrobených magnetů, které si můžete vyrobit i se svými dětmi nebo jako součást relaxace.

Je to i skvělá vzdělávací pomůcka. Vyrobte z ní čísla, písmena, obrázky a pomozte dětem se učit zábavnou formou.

Z fólie si můžete vyrobit magnetické držáky na nářadí, nože, kuchyňské potřeby nebo kosmetické předměty. Stačí připevnit magnetickou fólii na stěnu nebo do skříně a mít tak předměty pohodlně po ruce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články