Těžko by se našlo  unikátnější auto, než je model BMW 740i. Pokud se někde objeví možnost ho koupit, ihned je daný inzerát nebo daná aukce spojena s velkým zájmem. A to hlavně těch, kteří hledají vozy ani ne tak na ježdění, jako do sbírky. A to je příklad i vozu BMW 740i z roku 1997. Právě toto zajímavé auto se jeho majitel rozhodl prodat.

Auto je stále jako nové

Ano, dají se najít různé prodeje, kde je k dispozici BMW 740i, které však vypadá tak zničeně, že by renovace byla často nemožná. To v daném případě neplatí, jelikož tento inzerát zaujal tím, že vůz BMW 740i z roku 1997 vypadá jako nový. Jak exteriér v podobě samotné karoserie a v podobě laku, tak interiér vypadají, jako by bylo obojí doslova netknuté.

ZDROJ FOTOGRAFIE: eBay

A dané tvrzení není zase až tak daleko od pravdy, jelikož se stačí podívat na to, jaký kilometrový nájezd prodejce uvádí. Je to pouhých 254 kilometrů. Co to znamená? V podstatě to, že se majitel s tímto unikátním „Bavorákem“ jenom trochu projel a poté už ho nechal zavřené v garáži, kde ho desítky let opečovával.

ZDROJ FOTOGRAFIE: eBay

Inzerát vzbudil velký zájem

Je třeba říci, že inzerát zveřejněný na německém aukčním serveru vzbudil velký zájem. Jak proto, že takto zachovalé BMW 740i z roku 1977 se nenabízí každý den. A také proto, že prodejce zde uvádí, že prvním majitelem byla žena narozená v roce 1927. Následně byl vůz přepsán v Polsku na nového majitele, který s ním udělal v té době nepochopitelnou, ale s odstupem času skvělou věc.

ZDROJ FOTOGRAFIE: eBayAuto nejenom zavřel ve své garáži, ale on ho také uzavřel do vzduchové bubliny, díky čemuž mu zajistil dokonalou ochranu před jakýmikoliv vnějšími vlivy. Auto nejenom vypadá, jako by sjelo z výrobní linky, ale dokonce tak stále voní.

ZDROJ FOTOGRAFIE: eBay

Nejenom vzhled

BMW 740i není unikátní jenom svým vzhledem. Unikátní je i to, co má tento model pod kapotou. Jedné se o benzinový motor V8 s objemem 4,4 litrů. Ten dokáže nabídnout výkon velmi dobrých 286 koní. To je něco, o čem se řadě současných moderních aut může jenom zdát.