Mapy Google přinášejí nové funkce. Stejné, jako znají motoristé z Waze

                   

Mapy Google už dávno nejsou jenom pomocníkem pro pěší, ale jsou velkou nezbytností mnoha motoristů. Pomáhají jim nahradit běžné GPS navigace a dokážou je do cíle dovést nejenom přesně, ale hlavně co nejrychleji. Nyní se tato nejpopulárnější mapová aplikace dočkala dalších nových funkcí. Díky nim zcela jistě přetáhne na svou stranu ty, kteří doposud využívají Waze. Důvod? Mapy Google budou mít ty funkce, pro které se Waze stala známou.

Nahlaste problém na silnici

Waze je aplikace unikátní v tom, že do ní řidič může jednoduše nahlásit případný problém. A to například nehodu, kolonu, policejní hlídku a mnoho dalšího. Nyní tyto funkce nabízejí i mapová aplikace od Google. Pokud se řidič dostane do problémů, může o tom informovat i ostatní řidiče. Díky tomu pomůže alespoň jim a v budoucnu očekává, že právě jejich pomoc přijde vhod zase jemu.

K dispozici je řada různých varování

Předchozí verze Google Maps samozřejmě nabídly možnost říci řidičům, že se před nimi něco děje. Mohli tak počítat se zdržením. Data byla získávána z mobilů ostatních uživatelů a díky nim bylo možné zjistit třeba to, v jakém úseku se čeká a jak dlouho. Řidič však nevěděl, co se před ním děje.

A právě to se nyní má změnit, jelikož díky hlášením podobným jako ve Waze upozorní Google Maps ostatní řidiče nejenom na problém, ale řeknou mu i to, o jaký problém se týká. Může se jednat třeba o klasické kolony, nehody, o práce na silnici, o uzavírku, nebo třeba o cizí předmět na vozovce. Nechybí ale ani to nejdůležitější, co bylo aplikaci dlouho vytýkáno. A to informace o policejní hlídce, která na místě měří.

Pomocník pro nejkratší dojezd

Dané funkce jsou poměrně zajímavým doplňkem, který má za cíl řidiče primárně informovat o tom, co se před nimi děje. Jinak je stále doporučeno spoléhat na mapovou aplikaci, která sama vyhodnocuje nejlepší možnosti a v případě potřeby doporučí řidiči buď čekat, nebo naopak místo objet.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články