Máte rádi hezky upravná auta? Pak se rozhodně nekoukejte na tuhle galerii šílených přestavb

                   

Co je optický tuning

Optický tuning je viditelná úprava karoserie, kdy se nahradí spoilery, použijí se vytažené blatníky, dají se moderní a nápadná kola včetně pneumatik, změní se lak i interiér vozu.

V současnosti je na internetovém trhu i v kamenných obchodech množství výrobků, které upraví váš sériově vyráběný vůz k nepoznání. Co jedni mají za naprosto skvělý výstřelek, jiný kroutí nechápavě hlavou.

Moderní tuning

Moderní úprava automobilu je použití dílů, originálních přímo pro váš model vozu. Jednotlivé prvky se snažte kombinovat s citem. Nezapomínejte, že veškeré upravené díly mají přímý vliv na aerodynamiku vozu.

Instalace tuningových částí

S instalací tuningových dílů souvisí ve většině případů další úpravy, které kromě technické náročnosti a výsledným efektem souvisí i s vaší zručností. Při koupi doplňků je nutné dbát na atest, který zaručuje bezproblémové použití na silnicích jak v České republice, tak po celé Evropské unii a dalších zemích, kam s vozem pojedete.

Výměna kol

Moderní elektrony jsou nedílnou součástí dobře provedeného tuningu. Výhodou je celkové snížení hmotnosti, která přinese i pokles setrvační síly, příznivě ovlivňující akceleraci při brzdění.

U výměny pneumatik se také většinou upravuje i světlá výška, která zvýší styčnou plochu mezi pneumatikou a vozovkou. V případě suché silnice automaticky posune hranici smyku při průjezdu v zatáčce a snižuje prokluz při akceleraci. Pokud je však vozovka mokrá, zvyšuje se riziko aquaplaningu.

Rozšiřování blatníků

Tuningové rozšiřování blatníků se dělá na základě použití větších kol nebo při použití kratších sportovních pružin. K roztahování blatníků tou nejjednodušší cestou se požívá vytahovací lis. Větší úpravy už vyžadují navaření nového lemu. Další variantou je zakoupení nového, homologovaného blatníku, který se však musí přestříkat do barvy karoserie.

Na úpravy vozů se podívejte do naší fotogalerie!

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články