Máte už v autě také svůj růženec pro štěstí?

Cestování autem samozřejmě má svá rizika, což mimochodem dokazují statistiky nehod. Každý den o život jen v Čechách přijdou desítky motoristů. I s tímto vědomím je vhodné za volant usedat. Nebát se řízení, ale uvědomovat si nebezpečí, které hrozí.

i Estemia.cz
                   

Bez nehody chce do cíle dojet každý. Bezpečnosti na silnicích přispívá celá řada dopravních předpisů a nařízení. Když je na semaforu červená, musíme stát, stejně jako nepředjíždíme jiná vozidla přes plnou čáru.

Zodpovědnost a opatrnost

Ne vše je možné ošetřit předpisy. Důležitá je také osobní zodpovědnost a pozornost řidiče. Přizpůsobení jízdy hustotě provozu, počasí a stavu vozovky. Když hodně prší, nebo je na silnici námraza, přizpůsobíme rychlost jízdy aktuálním podmínkám a jezdíme pomaleji. Přiznejme si, že bezpečnost na silnici je také do určitě míry otázkou štěstí. Za volantem můžete být opatrní a maximálně zodpovědní, kolizi však může způsobit někdo jiný. Mnoho řidičů si proto do vozidla dává růžence do auta a macramé amulety pro štěstí.

iZdroj fotografie: Estemia.cz

Ochranné růžence do auta

Nejste věřící? To vůbec nevadí a nic to nemění na faktu, že růžence do auta a amulety mají podle tradice ochrannou moc. Řidiči a řidičky po celém světě věří, že jim za volantem přinesou štěstí. Precizně zpracované růžence a ochranné amulety naleznete na e-shopu www.estemia.cz. Růžence do auta jsou vyrobeny z přírodních minerálních kamenů, drahokamů a perel, navlečené na nejkvalitnějších šňůrkách, zdobené krásnými přívěsky z přírodního křišťálu či chirurgické oceli. Nejoblíbenější jsou růžence do auta z onyxu s andělským křídlem, růženec do auta s andělem či růženec s křížkem. Pro svůj nadčasový design se hodí do interiéru každého vozu a těšit se z nich mohou muži i ženy.

iZdroj fotografie: Estemia.cz

Kam růženec v autě umístit?

Obvykle si jej řidiči zavěsí na zpětné zrcátko. Pokud však nechcete, aby byl viditelný a rozptyloval vás při jízdě, můžete si růženec omotat kolem řadící páky, uložit do kastlíku či schovat do kapsy. Z principu je dobré, aby byl růženec umístěn na nějakém viditelném místě, kde vám bude připomínat, že máte být při jízdě opatrní a obezřetní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články