McLaren má jasno. Elektřina nevadí, ale SUV vyrábět nebude

                   

Když se Porsche nebo Lamborghini rozhodlo, že do svého portfolia přidají i vozy SUV, každý si pochopitelně ťukal na čelo. Byl to opravdu odvážný krok, který se nakonec vyplatil, jelikož prodejnost těchto verzí není nijak špatná. Na druhou stranu se někteří obávají, že to zcela změnilo vnímání značky. Lambo i Porsche byly dlouhodobě značkami známé hlavně ze segmentu sportovních aut. A jejich SUV byly jasným krokem jinam.

McLaren vydal jasná signál

Nezapomínejme na další zástupce daného segmentu sportovních aut. Sem se řadí také McLaren. Ten vydal poměrně jasné stanovisko. I když jsou vozy SUV aktuálně velkým hitem, automobilka s nimi rozhodně začínat nechce. Důvodem je jak to, že si chce McLaren i nadále zachovat svou tvář, tak i proto, že jejich vývoj by byl spojený s celkem vysokými náklady. Dokonce padla suma 1 miliardy dolarů, která by prý k vývoji vozu SUV byla potřeba. A tu automobilka investovat nechce.

Elektřina naopak nevadí

V čem má McLaren jasno, to je naopak elektrifikace. Té se McLaren naopak nebrání. CEO McLaren Mike Flewitt na toto konto dokonce uvedl, že v následujících třech až čtyřech letech mají být všechny vozy automobilky vybaveny hybridním systémem. Využití elektřiny je spojeno hned s dvojící důvodů. Tím prvním je snaha vyhovět ekologickým požadavkům.

Druhým důvodem je výkon a s ním spojené celkové parametry vozu. V souvislosti s tím byl naznačen také vývoj nové hybridní platformy, která by měla být základem budoucích hyperaut. A právě díky kombinaci spalovacího motoru s elektromotorem by měl nový vůz McLaren nabídnout zrychlení z nuly na stovku za 2,3 sekundy. To je čas, který by byl s využitím samostatného spalovacího motoru jenom velmi těžko dosažitelný. Dále Flewitt naznačil i to, že značka plánuje začít vyvíjet a následně i nabízet plug-in hybrid s dojezdem několik desítek kilometrů jenom na elektřinu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články