Mercedes-Benz GLE kupé dostal tuning ve stylu Maybachu. Vypadá exkluzivně

                   

Populární crossover Mercedes-Benz GLE kupé se v porovnání s jinými vozy stejné třídy prodává skvěle. Zdá se však, že jeho kupci netouží jen po tomto konkrétním modelu, někteří by rádi jezdili vozem značky Maybach. Kdysi úspěšná německá automobilka, která se zaměřovala především na luxusní limuzíny a automobily vyšší třídy, však ukončila činnost už před sedmi lety. Ve velkém však auta nevyrábí už od konce šedesátých let, kdy její portfolio spolkl v rámci koncernu Daimler AG právě Mercedes-Benz. Mezi vůbec nejznámější auta z dílny Maybachu patří:

  • Maybach DS8 Zeppelin
  • Maybach 62 Landaulet
  • Maybach W5
  • Maybach SW42
iZDROJ FOTOGRAFIE: Maybach.com

Tuningový hit

Německé ladicí studio Hofele-Design GmbH nedávno představilo sérii vizuálních úprav pro Mercedes-Benz GLE kupé, které se u našich sousedů i v Rakousku staly rychle hitem. Podobná vylepšení obvykle poptávají především automobiloví nadšenci, tentokrát si je však objednávají i obyčejní zákazníci včetně lidí, kteří cítí nostalgii k zaniklé značce ze Stuttgartu. Věkový průměr zákazníků tuningového studia je tak mnohem vyšší, než je obvyklé.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Maybach.com

Bez technických úprav

Při úpravách Hofele-Design zasahuje jen do designových prvků interiéru i exteriéru, výkon vozu ani jeho jízdní vlastnosti se nemění. Tenhle přístup je pro koncové zákazníky levnější, což se pochopitelně promítá také do vyšší poptávky. Úpravy je navíc možné aplikovat na všechny typy vozů tohoto modelu. Tuningová firma ovšem pro přehlednost změnila název vozu, ten se nově jmenuje HGLE kupé.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Maybach.com

Přibyl hlavně chrom

Zvenku se HGLE od továrního vozu liší dvoubarevným šedo-černým lakem a chromovanými svislými prvky ve stylu klasických amerických vozů. Také přední nárazník je doplněn o chromové ozdobné prvky, zatímco na zadním nárazníku přibyl difuzor. Interiér lze přizpůsobit individuálním přáním každého zákazníka, ti si obvykle volí kožená sedadla a jasnější barvy doplňků.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Maybach.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články