Mercedes-Benz X se změnil v jachtu na kolech. Dřevo najdete téměř všude

                   

Mít vlastní jachtu je snem celé řady lidí, a to i v České republice, která nenabízí příliš příležitostí k jejímu pravidelnému využívání. A tak si Češi obvykle jachty alespoň půjčují, nejčastěji k plavbám ve Středozemním moři. Přirozenou lidskou touhou k překonávání nekonečných vodních hlubin se však inspirovalo polské tuningové studio Carlex Design Europe, jehož mateřská společnost pochází z Jižní Korey. Carlex představil Mercedes-Benz třídy X v úpravě, kterou nazval Yachting Edition. A název v tomto případě rozhodně sedí. Základní charakteristiky továrního vozu Mercedes-Benz třídy X jsou:

  • Výkon motoru: 258 HP
  • Maximální rychlost: 205 km/h
  • Pohotovostní hmotnost: 2 389 kg
  • Rozměry délka × šířka × výška: 5340 × 1920 × 1819 mm
iZDROJ FOTOGRAFIE: Maybach.com

Ani kousek plastu

Plasty se na jachtu nehodí, nebo alespoň na tu luxusní. A proto Carlex vyhlásil plastovým interiérovým prvkům nemilosrdnou válku, kterou nepřežil žádný – v interiéru není vidět ani kousek tohoto materiálu. Celý interiér je potažen kůží a hojně je využito hlavně dřevo, které je pro drahé jachty typické. Dřevěná je v upraveném pickupu celá podlaha.

Bílá, hnědá, a možná i námořnická modř

Luxusní vzhled je podpořen dvoubarevným lakováním v bílé a hnědé barvě, která je využita zejména ke zvýraznění vybraných prvků auta. Do budoucna se počítá také s bílo-modrou kombinací, která bude autu slušet také, a navíc bude připomínat námořnické odstíny. Současný odstín hnědé by měl připomínat vzácné dřevo, které se na jachtách využívá k obkladům.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Maybach.com

Z pracanta krasavec

Upravený Mercedes-Benz sice není tak drahý jako pravá jachta, rozhodně ale nejde o levnou záležitost. Cena začíná na 100 tisících euro, tedy více než 2,5 milionech korun. Případný kupec ale musí vzít v potaz, že pickup už bude sloužit spíše na okrasu než jako víceúčelový pracant – s dřevěnou úpravou je auto těžší a hrozí také, že náklad poškrábe či jinak poničí dřevěné obklady a další drahé designové prvky.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Maybach.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články