Mercedes-Maybach 6 Cabriolet: Elektrický koráb pro bohaté

Mercedes-Benz Maybach 6 Cabriolet
                   

Mercedes Maybach 6 Cabriolet je luxusní elektromobil od německého výrobce, který možná změnil pohled na elektromobily pro bohaté. Koncept kabrioletu byl inspirován starou i moderní dobou, a místo zbylo také pro netradiční výbavu. Představení Mercedesu-Maybach 6 Kabriolet proběhlo na Pebble Beach jižně od San Francisca; výrobce si ale prozatím nechává koncept pro sebe – uvidíme ho na silnicích?

Mercedes-Maybach 6 Cabriolet zaujme vzhledem i výbavou

Zadek luxusního Mercedesu byl inspirován moderními jachtami, zatímco kulaté tachometry v retro stylu vychází z poloviny minulého století. Jako z minulého století ostatně vypadá celá palubní deska, kterou doplňuje podsvícený panel táhnoucí se po obvodu vnitřku. Celý interiér je potažený bílou kůží Nappa a podlaha vykládaná tmavým dřevem.

Mercedes-Benz Maybach 6 Cabriolet - panel

Luxusnímu Mercedesu-Maybach 6 Kabriolet nechybí ani chytré technologie v podání osobního asistenta, který reaguje na hlasové požadavky řidiče i spolujezdce. Velká část informací se pak promítá přímo na přední sklo, takže nemusíte při sledování navigace odvracet zrak. Luxusní koráb navíc po celou dobu sleduje váš zdravotní stav pomocí biometrických senzorů. V případě, že dostanete infarkt nebo upadnete do mikrospánku, přivolá automobil sám lékařskou pomoc.

Mercedes-Benz Maybach 6 Cabriolet - kufr

Přední kapota je rozdělena na dvě části, které ukrývají všechno kromě motoru. Jedna část slouží jako klasický kufr, v druhé je ale pikniková sada, deštníky i kufry na kolečkách. Můžete se tak kdykoliv zastavit na jídlo v přírodě nebo odletět na služební cestu.

Mercedes-Benz Maybach 6 Cabriolet -

Atypický je ale kromě vnitřku také exteriér, který je dokonale čistý. Blinkry v zadní části vozu nahrazuje dlouhý pruh, který signalizuje kromě směru jízdy také brždění. Zpětná zrcátka jsou miniaturní, takže výrazně nenarušují moderní design Maybachu 6. A velká kola pak elegantně rozbíjí čistý vzhled vozu.

Mercedes-Maybach Cabriolet 6 v číslech

Ačkoliv Mercedes-Maybach 6 Kabriolet přesahuje svou délkou většinu vozů, je určen pouze pro dvě osoby. Nominaci na rodinný vůz roku tak zřejmě nezíská; dvojici ale v komfortním voze nebude chybět nic.

  • Délka vozu: 5,7 m; šířka: 2,1 m; výška: 1,34 m; kola s průměrem 24“

Výkon i dojezd Mercedesu-Maybach 6 Cabriolet překvapí

Mercedes Mabych 6 KCabriolet má sice dlouhou kapotu, pod níž by se vešel i výkonný dvanáctiválec – motoru ale tentokrát patří zadní část vozu. S plně elektrickým pohonem navíc přišla také omezení maximální rychlosti – zrychlení je ale perfektní.

Mercedes-Benz Maybach 6 Cabriolet - palubní deska

Elektromobil Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je vybaven čtyřmi elektromotory o celkovém výkonu 550 kW, což mu dává sílu 750 koní. Zrychlení z 0 na 100 zvládne za necelé 4 sekundy, ovšem maximální rychlost nepřesáhne kvůli omezovači 250 km/h; s dojezdem vystačí na krásných 500 km, a při nabíjení se můžete těšit na stejnosměrné nabíjení DF Fast Charging, které připraví vůz na dalších 100 km za pouhých 5 minut.

Mercedes-Benz Maybach 6 Cabriolet - výkon

Jste-li příznivci spalovacích motorů, podívejte se na obdobu tohoto luxusního korábu. Je jím loňský model Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet dvanáctiválcem pod kapotou. Na svět se ale podívalo pouze 300 kusů tohoto korábu, a bude asi obtížné nějaký sehnat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články