Míříte do Polska? Na silnicích vás mohou překvapit nové policejní hlídky. Co budou dělat?

                   

Na výlet, za poznáním, nebo třeba na dovolenou i nákupy. Polsko je v poslední době poměrně populární zemí z hlediska návštěvnosti nás Čechů. Pokud do této země také vyrážíte, je na místě nejenom dodržovat místní dopravní předpisy, ale je na místě také nebýt překvapeni z toho, koho na silnicích potkáme. Co máme na mysli? Nové motocyklové hlídky.

Polsko má nové motocyklové hlídky

U nás nejsou motocyklové hlídky ničím výjimečným, i když pravdou je to, že je jich naprosté minimum. Stále jsme na tom byli lépe než Polsko, které doposud využívalo pouze klasická auta. Až nyní došlo k tomu, že se objevily nové motocyklové hlídky. Ty budete moci potkávat v provozu.

Jaký bude jejich úkol?

Pokud máte obavy z dalšího šikanování vás jako českého řidiče, můžete tyto starosti hodit za hlavu. To proto, že k ničemu takovému ze strany hlídek rozhodně docházet nemá. Nejsou určené k tomu, aby měřily rychlost, nebo aby pokutovaly řidiče. Jejich úkol bude zcela jiný. A to konkrétně:

  • Pomoc na křižovatkách, výjezdech a dalších rizikových místech
  • Pomoc při odstraňování následků dopravní nehody
  • Poskytnutí první pomoci nejenom při dopravní nehodě
  • Poskytnutí asistence například při průjezdu vozidel záchranné služby

Z toho plyne, že budou spíše doplňkem klasických automobilových hlídek. Polsko si od nasazení motocyklů slibuje především to, že dané moto hlídky mohou být na místě určení mnohem rychleji, než klasická auta.

Zatím jenom testovací provoz

Pokud si říkáte, že moto hlídky budete potkávat doslova na každém kroku, mýlíte se. Jedná se zatím spíše o testovací režim, jelikož tento tým má dohromady k dispozici pouze 3 stroje značky Triumph Tiger. Další rozšíření jak o motocykly, tak o posádku se plánuje až v případě, že se jejich práce ukáže jako efektivní a přínosná. Narazit na hlídku tak bude spíše náhoda. Pokud chcete zvýšit své šance, měla by operovat na dálnici A4 v oblasti Opole.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články