Místo nafty natankovala benzín. Nápad vyčerpat nádrž vysavačem znamenal okamžitý požár

                   

Poblíž Frankfurtu nad Mohanem se nachází město Eschborn, ve kterém je také čerpací stanice. To by nebylo až tak nic zvláštního. Tedy pokud by k této stanici nedojela žena ve věku 55 se svým vozem Volkswagen Passat. Ta se rozhodla natankovat, ale s největší pravděpodobností si neuvědomila, jaké palivo je pro její auto to pravé. Stalo se tak už v minulém týdnu.

Místo nafty natankovala benzín

Její Passat byl diesel, zatímco žena vzala do ruky tankovací pistoli s benzínem a spokojeně plnila nádrž. Najednou si uvědomila svou chybu a s tankováním přestala. Věděla, že by neměla startovat a tak se rozhodla auto odtlačit. V tom jí pomohl i zaměstnanec benzinové stanice. Dost možná by to nedělal kdyby tušil, jaké další plány žena má. Myslel si, že chce vůz pouze odtlačit na odstavnou plochu a zavolat odtahovou službu. V tom se spletl.

Špatné palivo chtěla vyčerpat vysavačem

Zaměstnanec benzinky ženě pomohl odtlačit auto do prostoru k vysavači a dále se vrátil dělat svou práci. Nečekal, co se za chvíli stane. Žena dostala nápad, že by právě pomocí daného vysavače mohla špatné palivo z nádrže odčerpat. Skutečně začala a po pár chvílích bylo jasné, že to byl velmi špatný nápad. Benzín se okamžitě vznítil a žena měla co dělat, aby se dostala do bezpečné vzdálenosti.

Vše vyřešili až hasiči

Ti už dojížděli k hořícímu vozu a k jeho uhašení se rozhodli použít pěnu. Po chvíli byl požár pod kontrolou ale bylo jasné, že s autem už nikdo nikam nepojede. Její Volkswagen Passat byl na odpis. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku zhruba 30 000 EUR.

Tento nápad je jistě dalším z těch, které spadají do kategorie „toto nedělejte“. Připomínáme, že pokud se vám omylem povede načerpat do naftového vozu benzín, je vhodné nestartovat a raději zavolat odtahovou službu, která auto odveze do servisu. Zvláště u novějších vozů. U těch starších je pravdou, že pokud množství benzínu v naftě nepřesahuje nižší desítky procent, mělo by to auto zvládnout. Odpovědnost však necháváme na vás.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná