Poblíž Frankfurtu nad Mohanem se nachází město Eschborn, ve kterém je také čerpací stanice. To by nebylo až tak nic zvláštního. Tedy pokud by k této stanici nedojela žena ve věku 55 se svým vozem Volkswagen Passat. Ta se rozhodla natankovat, ale s největší pravděpodobností si neuvědomila, jaké palivo je pro její auto to pravé. Stalo se tak už v minulém týdnu.

Místo nafty natankovala benzín

Její Passat byl diesel, zatímco žena vzala do ruky tankovací pistoli s benzínem a spokojeně plnila nádrž. Najednou si uvědomila svou chybu a s tankováním přestala. Věděla, že by neměla startovat a tak se rozhodla auto odtlačit. V tom jí pomohl i zaměstnanec benzinové stanice. Dost možná by to nedělal kdyby tušil, jaké další plány žena má. Myslel si, že chce vůz pouze odtlačit na odstavnou plochu a zavolat odtahovou službu. V tom se spletl.

Špatné palivo chtěla vyčerpat vysavačem

Zaměstnanec benzinky ženě pomohl odtlačit auto do prostoru k vysavači a dále se vrátil dělat svou práci. Nečekal, co se za chvíli stane. Žena dostala nápad, že by právě pomocí daného vysavače mohla špatné palivo z nádrže odčerpat. Skutečně začala a po pár chvílích bylo jasné, že to byl velmi špatný nápad. Benzín se okamžitě vznítil a žena měla co dělat, aby se dostala do bezpečné vzdálenosti.

Vše vyřešili až hasiči
Ti už dojížděli k hořícímu vozu a k jeho uhašení se rozhodli použít pěnu. Po chvíli byl požár pod kontrolou ale bylo jasné, že s autem už nikdo nikam nepojede. Její Volkswagen Passat byl na odpis. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku zhruba 30 000 EUR.

Tento nápad je jistě dalším z těch, které spadají do kategorie „toto nedělejte“. Připomínáme, že pokud se vám omylem povede načerpat do naftového vozu benzín, je vhodné nestartovat a raději zavolat odtahovou službu, která auto odveze do servisu. Zvláště u novějších vozů. U těch starších je pravdou, že pokud množství benzínu v naftě nepřesahuje nižší desítky procent, mělo by to auto zvládnout. Odpovědnost však necháváme na vás.