Model Tesla 3 s českými cenami prakticky nemá konkurenci. Ostatní automobily neví, jak reagovat

Tesla dostává do Česka Model 3 a na oficiálních stránkách se objevila i česká vlajka při výběru země. Cena může příjemně překvapit.

i Zdroj fotografie: Tesla
                   

První oficiální místo zastupující v České republice firmu Tesla Elona Muska se nachází v Praze 9 ve Vysočanech. Součástí toho je i výběr české lokality na oficiálních stránkách společností, čímž se potenciální zákazník Tesly dostane ke konfiguraci vozidel spolu s cenami. A cenové podmínky Tesly mohou rozhodně překvapit, protože elektromobil s těmito proporcemi a cenovou politikou tu jiný není.

Unikátní kus adaptovaný na cenotvorbu

Běžný Model 3 Standard Range plus se zadním pohonem se při spodní hranici nachází na hodnotě cca 1 200 000 Kč. Podle deklarovaných údajů ujede takto na jedno nabití 409 kilometrů v maximální rychlosti 225 km za hodinu. Z nuly na stovku se dostanete za 5,6 sekundy. Základní výbava udává prosklenou tónovanou střechu, audiosystém s prostorovým zvukem, přední sedačky s elektronickým ovládáním či vyhřívání zrcátek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Long Range verze disponuje dvěma elektromotory v každé nápravě a na dobití ujede nejvýše 560 kilometrů. Je o 8 kilometrů rychlejší než předchozí model, tedy 233 km/h a z nuly na stovku se dostanete za 4,6, sekundy. Cena je oproti základu vyšší o cca 200 000. Výbava je obohacena o mlhové LED světlomety, vyhřívání všech sedadel a dokovací stanice pro telefony. Přidán je i rok prémiového spojení, což nahrává prohlížení stránek či streamování hudby.

Ostřejší kusy a běžná výbava

Verze Tesla Performance stojí cenově na hranici 1 600 000 Kč a díky zrychlení na stovku za 3,4 sekundy rozhodně jménu ostudu neudělá. Její dojezd je 530 km, a coby dynamičtější vůz má také snížený podvozek, zadní křídlo vyrobené z uhlíkových vláken, lepší brzdy a kola s rozměrem 50,8 cm. V základu dostáváte perleťově bílou karoserii, ostatní barvy za příplatek, přičemž nejvíc stojí jasně červený lak za 57 000 Kč.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Systém automatického pilota je pro všechny elektromobily základní výbavou. Ovládá adaptivní tempomat a hlídá také jízdní pruhy. Pokud si připlatíte 171 000 Korun, bude vám jízdní pruhy měnit automaticky a taky sám zaparkuje. Během blízké doby by se měl naučit naše semafory, automaticky řídit i v městských oblastech a najít si vás na parkovišti. Možná se další generace elektromobilů ještě naučí aportovat hračku.

Zdroj: Tesla

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub