Motorový olej se proměnil v hustou pastu. Mechanik objasnil, co bylo příčinou

V automobilu se někdy dějí procesy, kterým každý nerozumí. Kuriózní případ se stal v Americe, kde se v jednom z aut přeměnil motorový olej na hustou pastu.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Jednalo se o starší vůz Chevrolet Tahoe z roku 1999, v Americe jde o vcelku populární koncept prostorných SUV. Jeho majitel nejdříve ignoroval příznaky, jaké jeho auto vykazovalo, a nadále s ním jezdil …i když přestalo být tak spolehlivé. Jenže poslední měsíc se začalo hodně přehřívat, až nakonec dojezdilo. Majitele to konečně donutilo navštívit servis, kde mechanik vypustil z motoru hustou pastu a vysvětlil příčinu.

Ojedinělý případ zaujal i letité znalce

Když automechanik Chris Merze Chevrolet poprvé prohlédl, bylo mu jasné, že se děje něco neobvyklého a nepůjde jen o běžnou závadu. V oboru má praxi přes 8 let, což ještě není tolik, ale v okolí je vyhlášeným opravářem, co dá dohromady snad cokoliv. Opravu tohoto vozu si natočil (stejně jako řadu jiných) a úryvek s vypouštěním motorového oleje následně umístil na internet. „Za svou 8letou praxi jsem nic podobného neviděl“, uvedl.

iZdroj fotografie: Unsplash

Látka vytékající z motoru totiž vypadala jako nějaká pasta nebo hustý likér, což zaujalo i odborníky z média Motor1. Jak automechanik přiblížil, zmíněné přehřívání za to mohlo jen z části, běžně by totiž ani abnormálně vysoká teplota neměla vést ke srážlivosti oleje. Samotné přehřívání bylo přitom způsobeno prasklým těsněním, kvůli němuž nebyl v motoru dostatečný tlak a olej částečně unikal pryč.

iZdroj fotografie: Unsplash

Majitel vozu si myslel, že zkrátka zanedbal výměnu. To ovšem automechanik vyloučil, neboť měl vůz ještě nejméně 3 000 km nájezdu do minimální hranice, jakou udává výrobce. Na vině byl tedy pravděpodobně prasklý blok motoru, což vedlo k vnikání škodlivin a vody, a v důsledku nesprávného tlaku docházelo vespod hnací jednotky k tvorbě zmíněného „likéru“.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy