Muž chtěl prodat starý rezavý vrak po dědovi. Když mu řekli částku, málem oněměl

                   

Není výjimkou, že naši prarodiče ve svých garážích a stodolách ukrývají různé haraburdí, které jim bylo líto vyhodit. Mezi to mohou patřit i různé dopravní prostředky, včetně aut. Takových, která jsou v dost zuboženém stavu, a nikdo u nich nepředpokládá, že budou někdy jezdit. A jelikož jsou považovány spíše za šrot, nikdo ani nijak nespěchá na jejich prodej. A podobně tomu bylo i v Austrálii, v případě muže jménem Australan Gordon Stabersfield.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Imgur.com

Koupil zajímavé auto

Právě Australan Gordon Stabersfield toto auto koupil, a to z důvodu, že mu velmi připomínalo jeho mládí. A právě to byl i důvod, proč ho nechtěl za žádnou cenu prodat. I když nabídek měl poměrně dost. Postupem času se ale na auto zapomínalo, nabídky už nebyly a auto bylo ponecháno v kůlně na pospas svému osudu. Od roku 1988 se s ním na silnice nevyjelo a tak to vypadalo, že v kůlně poblíž Brisbane z něho bude už jenom šrot, který někdo odveze na skládku.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Imgur.com

Smrt majitele

V roce 2019 došlo k tomu, že majitel tohoto zajímavého vozu zemřel. A přišlo na řadu dědické řízení a o voze se dozvěděl vnuk původního majitele. I když lidé v okolí mluvili o unikátnosti auta, on tomu nepřikládal velkou pozornost a měl za to, že je to jenom kupa šrotu. Přesto se ale rozhodl, že auto nabídne k prodeji – třeba se někdo najde. V tu chvíli patrně nevěřil ani tomu, že se najde kupec, ani tomu, že by se cena mohla vyšplhat vysoko.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Imgur.com

Nemohl uvěřit tomu, co zdědil za skvost

Ještě že to udělal, jelikož díky tomu se dozvěděl o tom, jaké unikátní auto jeho dědeček vlastnil. Tím vozem byl unikátní Ford Falcon XA GT RPO83. Tedy australská verze Fordu Mustang. Tohoto vozu bylo vyrobeno jenom 120 kusů. Pod kapotou měl motor V8 o objemu 5,8 litrů a výkonu 330 koní. V tu chvíli bylo jasné, že i v tak zuboženém stavu se jedná o auto s vysokou cenou. Ta nakonec v aukci dosáhla sumy 215 000 amerických dolarů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Imgur.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články