Muž si na internetu objednal čínský supersport, dostal kopii Smartu | AutoŽivě

Muž si na internetu objednal čínský supersport, dostal kopii Smartu

Vzhledem ke koronavirovým restrikcím nakupujeme na internetu stále častěji. A týká se to i nových aut. Online si je můžeme nakonfigurovat, zajistit si jejich financování i vybrat a uzavřít nejvýhodnější povinné ručení a havarijní pojištění. Obvykle jsou internetové nákupy bezpečné, ale o tom, že se najdou výjimky, se nyní přesvědčil známý americký YouTuber Inja.

Ten si na internetovém tržišti AliExpress objednal nový čínský elektrický supersport Quiantu K50 za 40 tisíc dolarů, tedy asi 900 tisíc korun. Nutno dodat, že jen doprava do USA vyšla na zhruba pětinu ceny.

Elektrický krasavec z Číny

Tenhle krasavec s výkonem 428 koní a zrychlením z nuly na sto za 4,5 vteřiny vypadá, jako kdyby jej pustila do světa některá z renomovaných automobilek. Drobnými vadami na kráse jsou poměrně nízká maximální rychlost, jen 200 km/h, a také krátký dojezd na jedno nabití, jen 365 km. Vzhledem k nízké ceně ovšem tyhle mouchy čínskému elektromobilu rádi odpustíte, vyjde vás zhruba čtyřikrát levněji než Tesla v plné výbavě.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Malá kopie Smartu Fortwo

V kontejneru, který Injovi dorazil, však čekalo nepříjemné překvapení. Namísto nadupaného sporťáku v něm našel miniaturní bílo-růžový hatchback neznámého výrobce. Ten na první pohled připomíná Smart Fortwo první generace. Na druhý pohled působí jako jeho laciná a nepříliš povedená kopie. Ani přesná specifikace tohoto vozítka není známá, youtubera však může těšit alespoň skutečnost, že miniaturní auto je pojízdné.

Chyba na straně zákazníka

Nejbizarnější je na celé situaci skutečnost, že reklamace kupujícího byla zamítnuta. Prodejce se hájí tím, že YouTuber dostal přesně to, co si objednal. Inja přiznává, že u inzerátu nebyl žádný obrázek auta a popis byl jen velmi obecný. Cena prý navíc byla až překvapivě výhodná. I když se youtuber cítí podveden, nezbývá mu, než nechat si malé autíčko.

133 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 139 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Svět nemá dost lipidů na výrobu vakcín
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů