Muž si postavil stodolu a čtyřicet let v ní ukrýval dva vzácné vozy. Nyní je odkryl veřejnosti

                   

Čas od času se objeví zpráva, že někdo našel starou stodolu, která skrývala skutečný automobilový skvost. Obvykle se jedná o jedno jediné auto, které následně projde renovací a potom míří do prodeje. O to cennější jsou však situace, kdy se ve staré garáži, nebo v tomto případě ve staré stodole, najde o poznání více aut.

i

Unikátní vozy Alfa Romeo

Jedna taková stodola stála i v Pensylvánii. Právě zde žil muž, který zdědil hned pětici vozidel Alfa Romeo. A udělal to, že je ukryl do stodoly, kterou důkladně zabezpečil. Tak, aby k vozům nemohl nikdo cizí a hlavně aby byly chráněny před počasím a dalšími možnými negativními vlivy, které by mohly znamenat jejich zkázu.

i
i

A jelikož v této stodole byla ukryta pětice vozidel, je jasné, že šlo o velmi unikátní nález. To se ostatně potvrdilo i poté, co se zjistilo, o jaké vozy se jedná. Šlo například o modely Giulia z roku 1967, dále o model Berlina z roku 1969, nebo také o model Alfetta z roku 1976. Znalcům nemusíme připomínat, že se jedná opravdu o skutečné skvosty.

i
i

Až 40 let ukryty ve stodole

Zajímavostí bylo, že se majitel těchto skvostů, kdy některé byly ve stodole až 40 let, nijak výrazně nezajímal. Auta zdědil, ukryl je do stodoly a dále si žil svůj život. Až náhoda přispěla k tomu, že se o sbírce dozvěděl sběratel daných vozidel, danou stodolu vypátral a oslovil majitele s žádostí o odkup daných vozidel. Ten nakonec svolil, což je pro automobilový svět skvělá zpráva. Vozy budou zrestaurovány a tak historie nepřijde o dalších několik unikátních kousků, které na první pohled vypadají naprosto dokonale.

i
i

Kdo ví, jak by to s vozy ve stodole dopadlo, kdyby jejich původní majitel zemřel a dědici by o starou budovu neměly zájem. Kdo ví, jak dlouho by se muselo čekat na to, až by se vozy našly. Zda by je vůbec ještě šlo zrenovovat do ucházejícího stavu.

i
i
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články