Na poškrábané plasty fungují jednoduché fígle. Pomůže šroubovák nebo uhlí

                   

Poškrábané plasty v interiéru sice nijak nesnižují celkovou funkčnost auta, ale mohou působit neesteticky. I proto je patrná snaha navrátit jim opět dokonalý vzhled. Jak se to dá zvládnout rychle a jednoduše? Pomocí několika známých fíglů, které opravdu fungují.

Šroubovák

Říkáte si, že jím celou situaci ještě zhoršíte? Jistě že ne. Důležité je, aby se jednalo o šroubovák s gumovou rukojetí. A právě tu budete používat. Jednoduše ji přiložte na drobné defekty na plastu a potom s rukojetí po škrábancích jezděte sem a tam. Guma se začne ze šroubováku otírat a bude vyplňovat škrábance v plastech. Jednoduché a rychlé.

Aktivní uhlí

Máte ho doma v případě střevních problémů? Tak vezměte pár tabletek, rozdrťte je na prášek, smíchejte je s trochou vodu a vznikne vám pasta tužší konzistence. Tu naberte na prsty a kruhovými pohyby ji jednoduše vtírejte do místě, kde jsou plasty poškrábány. Nechte zaschnout, začistěte a plasty budou opět vypadat dokonale.

Krém na boty

Když díky němu vypadá jako nová vaše obuv, stoprocentně budou vypadat jako nové také vaše plasty. Postup je opět velmi jednoduchý. Postačí vám trocha krému, který nanesete na houbičku a začnete ho krouživými pohyby aplikovat tam, kde máte plasty poškrábané. Potom začistíte a nebudete chtít věřit výsledku.

Zapalovač

Ano, i ten pomůže. Základem je vytvořené teplo, které vznikne z plamene. Zapalovač zapalte a přibližte plamen k místu kde jsou plasty poškrábané. Potom něčím pevnějším opatrně krouživými pohyby jezděte po daném místě a škrábanec se zacelí. Místo zapalovače lze místo zahřát také fénem.

Uhlíkový papír

Další ze spolehlivých způsobů, jak opravit poškrábané plasty. Uhlíkový papír je vlastně klasický kopírovací papír, jehož budete potřebovat několik listů. Přehněte je, chytněte a zasněte s nimi krouživými pohyby jezdit po místě, které je třeba opravit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články