Nadšenci zveřejnili seznam aut, která mají největší problémy s korozí

                   

Koroze u aut je velký problém, který může výrazně snížit celkovou životnost auta. To přitom považujeme za dlouhodobou investici a rozhodně nemáme zájem na tom, aby bylo nutné řešit po pár letech první výrazné problémy s korozí. Abychom se jí vyhnuli, je třeba o auto jak náležitě dbát, tak je třeba si také kupit to pravé. Zde pomůže seznam sestavený nadšenci z ukrajinského portálu Hyser, který se kromě jiného věnuje i autům. Společně se tedy podíváme jak na to, které vozy nejsou tím pravým, tak i na to, jak o auto pečovat, aby odolávalo korozi co nejdéle.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaké vozy mají s korozí problém?

Jako první se podíváme na seznam získaný z portálu Hyser, který mapuje vozy, které mají největší problém s korozí. Z něho vybereme trojici nejhorších vozidel, které nejsou úplně šťastnou volbou. Na prvním místě se nachází vůz Geely Emgrand X7. Jedná se o jednu z čínských automobilek, která si už nějakou dobu dělá zálusk na Evropu a která chce zaujmout místní zákazníky. Cenou a výbavou se to možná povede, ale pokud budou vozy trpět výraznou korozí, tak si cestu k zákazníkům rozhodně nenajdou.

Na druhém místě zveřejněného žebříčku se nachází vůz Lifan X60. I tady máme v podstatě štěstí. Tento vůz je dostupný na východě Evropy, zatímco ve středu a na západě Starého kontinentu je stále ještě velkou neznámou. Vzhledem k tomu, že je však místě jeho dostupnosti považován za auto s problémy s korozí, se nedá předpokládat, že by měl velkou šanci na to dostat se k nám. A pokud ano, měla by tato taktéž čínská automobilka výrazně zapracovat na kvalitě.

Třetí místo už znáte a dokonce ho můžete mít v garáži, nebo po něm pokukujete v bazarech a na inzertních serverech. Je to model Nissan Almera, který už není v našich končinách nijak nedostupným vozem. Podle zmíněného webu je první generace velmi problémovým vozem, pokud jde o výskyt koroze. Kdo nemá zájem ji u svého vozu řešit, ten by se měl raději poohlédnout po jiném voze. A to platí jak pokud je auto u vás v garáži, tak pokud nad ním uvažujete jako o možné koupi.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaký vůz je naopak tím nejlepším?

Jaké vozy byly hodnoceny jako nejhorší, to víte. A jaký model skončil na opačném žebříčku, tedy jako auto s velmi dobrou ochranou proti korozi? Jedná se o Ford Mondeo. Konkrétně řada vyráběná v letech 2006 až 2010. Pokud toto auto doma máte, máte určitou jistotu, že korozi nebudete muset řešit. Pokud nad ním naopak teprve uvažujete, máte potvrzení, že se jedná o dobrou volbu.

O auto je třeba se také náležitě starat

Je dobré připomenout, že výskyt koroze může být často i individuální věcí. Je pravdou, že celková ochrana karoserie a její kvalita samotných aut tomu hodně přispívá, ale svůj podíl na výskytu možné rzi samozřejmě má i to, jak se o auto staráme. Rizikem může být hlavně zimní období a výskyt soli, parkování venku, stejně jako nepravidelné mytí a nečistoty.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vhodnou péčí, jako je pravidelné mytí, dále také voskování, ale samozřejmě i garážování se dá výrazně prodloužit časový úsek, než k výskytu první koroze dojde. I to je navíc chvíle, kdy se dá výskyt podchytit, provést opravu a zamezit tak dalšímu šíření a rozrůstání. Vždy je to lepší a jednodušší cesta, než následně řešit zrezivělé velké části karoserie auta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články