Nadšenci zveřejnili seznam aut, která mají největší problémy s korozí

                   

Koroze u aut je velký problém, který může výrazně snížit celkovou životnost auta. To přitom považujeme za dlouhodobou investici a rozhodně nemáme zájem na tom, aby bylo nutné řešit po pár letech první výrazné problémy s korozí. Abychom se jí vyhnuli, je třeba o auto jak náležitě dbát, tak je třeba si také kupit to pravé. Zde pomůže seznam sestavený nadšenci z ukrajinského portálu Hyser, který se kromě jiného věnuje i autům. Společně se tedy podíváme jak na to, které vozy nejsou tím pravým, tak i na to, jak o auto pečovat, aby odolávalo korozi co nejdéle.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaké vozy mají s korozí problém?

Jako první se podíváme na seznam získaný z portálu Hyser, který mapuje vozy, které mají největší problém s korozí. Z něho vybereme trojici nejhorších vozidel, které nejsou úplně šťastnou volbou. Na prvním místě se nachází vůz Geely Emgrand X7. Jedná se o jednu z čínských automobilek, která si už nějakou dobu dělá zálusk na Evropu a která chce zaujmout místní zákazníky. Cenou a výbavou se to možná povede, ale pokud budou vozy trpět výraznou korozí, tak si cestu k zákazníkům rozhodně nenajdou.

Na druhém místě zveřejněného žebříčku se nachází vůz Lifan X60. I tady máme v podstatě štěstí. Tento vůz je dostupný na východě Evropy, zatímco ve středu a na západě Starého kontinentu je stále ještě velkou neznámou. Vzhledem k tomu, že je však místě jeho dostupnosti považován za auto s problémy s korozí, se nedá předpokládat, že by měl velkou šanci na to dostat se k nám. A pokud ano, měla by tato taktéž čínská automobilka výrazně zapracovat na kvalitě.

Třetí místo už znáte a dokonce ho můžete mít v garáži, nebo po něm pokukujete v bazarech a na inzertních serverech. Je to model Nissan Almera, který už není v našich končinách nijak nedostupným vozem. Podle zmíněného webu je první generace velmi problémovým vozem, pokud jde o výskyt koroze. Kdo nemá zájem ji u svého vozu řešit, ten by se měl raději poohlédnout po jiném voze. A to platí jak pokud je auto u vás v garáži, tak pokud nad ním uvažujete jako o možné koupi.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaký vůz je naopak tím nejlepším?

Jaké vozy byly hodnoceny jako nejhorší, to víte. A jaký model skončil na opačném žebříčku, tedy jako auto s velmi dobrou ochranou proti korozi? Jedná se o Ford Mondeo. Konkrétně řada vyráběná v letech 2006 až 2010. Pokud toto auto doma máte, máte určitou jistotu, že korozi nebudete muset řešit. Pokud nad ním naopak teprve uvažujete, máte potvrzení, že se jedná o dobrou volbu.

O auto je třeba se také náležitě starat

Je dobré připomenout, že výskyt koroze může být často i individuální věcí. Je pravdou, že celková ochrana karoserie a její kvalita samotných aut tomu hodně přispívá, ale svůj podíl na výskytu možné rzi samozřejmě má i to, jak se o auto staráme. Rizikem může být hlavně zimní období a výskyt soli, parkování venku, stejně jako nepravidelné mytí a nečistoty.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vhodnou péčí, jako je pravidelné mytí, dále také voskování, ale samozřejmě i garážování se dá výrazně prodloužit časový úsek, než k výskytu první koroze dojde. I to je navíc chvíle, kdy se dá výskyt podchytit, provést opravu a zamezit tak dalšímu šíření a rozrůstání. Vždy je to lepší a jednodušší cesta, než následně řešit zrezivělé velké části karoserie auta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko zjišťuje informace za pomoci špionážních plavidel Vishnya: ta mohou být přitom sama sledována, ani o tom neví
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka