Nadupaná verze motocyklu Insane Twin-Turbo Subaru WRX má co nabídnout

                   

S láskou pro motorky, vidinou dalekých výletů plné strhujících zážitků, u kterých teče pivo proudem. Přibližně za těchto okolností vznikl projekt motocyklu s modifikovaným srdcem 2,5 litrového motoru od Subaru WRX. (mimochodem, na tomto projektu společnost Subaru dost slušně vydělává)

Insane Twin-Turbo Subaru WRX vznikl pod rukama novozélandského nástrojáře Marcela van Hooijdonka, který postavil motorku s brutální silou a bezchybným designem. Mašina je postavena ze čtyřválcového boxeru série EJ. Jde o jeden z nejdostupnějších tunerů a samozřejmě nejvíce vhodných strojů i pro razantnější úpravy na Novém Zélandu.

S oficiálním schválením grafických náčrtků a technických plánů budoucí podoby motorky, se mohl Marcel rychle pustit do svého životního díla. Ve své dílně měl k dispozici CNC frézovací nástroje i soustružníka!

Modernizace motorky neproběhla klasickou cestou. Razantní změny se dočkala například konvenční přední vidlice, která byla nahrazena mnohem exotičtějším, technologicky i konstrukčně složitějším, nastavitelným jednostranným řízením. Zadní vidlice je pak nově postavena na jednostranném kyvném kloubu. Ozvláštněny jsou také disky namontované na předním ráfku kola a jsou stlačeny šestipístovým třmenem.

Motor je poháněn jedním větším a druhým menším turbem. Menší twin-turbo je použito ze Subaru Legacy. Vyladěný motor vykazuje skvělé jízdní vlastnosti, motor pracuje dynamicky a podle tvůrce hladce. Převodovka při síle motoru a točivého momentu by zde byla tak trochu přebytečná. Na řídítkách jsou k dispozici pouze dvě páky brzdy, podobně, jako je tomu na horském kole nebo mopedu.

Jak se vám líbí novozélandský stroj? Zdroj fotografií: carthrottle.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články