Nesmrtelný Mercedes najel přes milion kilometrů. Odometr po překročení hodnoty 999 999 km nevěděl, co má ukázat

Řidič Mercedesu W211 s naftovým motorem najel přes milion kilometrů, ačkoliv s tím výrobce vůbec nepočítal.

i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
                   

Když byl tachometr kilometrů na 999 999 km, tak se jednoduše zastavil. Výrobce pravděpodobně nepočítal s tím, že bude vůz v provozu tak dlouho. Tím vozem, který dokázal spolykat přes milion kilometrů, je Mercedes třídy S. Jeho majitel potvrzuje nejenom to, že vůz opravdu pravidelně a celkem dostatečně užíval, ale i to, že auto je opravdu spolehlivé. Nesmíme opomenout i to, že v době jeho koupě mu prodejce opravdu nelhal o tom, že je to vůz na pravidelné, komfortní a hlavně delší cestování.

Se svým autem najel milion kilometrů!

Mercedes W211 má docela odolné dieselové motory, které mohou úspěšně překonat i milion kilometrů. Nejlepší odolnosti se těší vznětový motor o objemu 2,2 litru. Jedná se o obrněnou konstrukci, která dobře funguje i u dodávek této německé značky. Tyto typy automobilů mají často najeto několik milionů kilometrů.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Jak můžete vidět na videu, výrobce automobilů pravděpodobně předpokládal, že než vozidlo dosáhne takového počtu ujetých kilometrů, bude mít své nejlepší časy sečteny a bude stát leda tak ve šrotu. To se ale nestalo a jak vidíte, auto si vede statečně. Zajímavé je, že u mnoha starších automobilů se tachometry kilometrů jednoduše resetují po dosažení milionu. Avšak tady tomu tak nebylo.

Co bude dál, nám prozradil sám majitel

Stačí se podívat na stav tachometru a je vidět, že toto auto rozhodně nestálo v garáži, ale trávilo snad každý den na silnicích. Stav najetých kilometrů je již okolo 1 020 000. A možná by byl ještě větší, kdyby se na voze neporouchala převodovka, která podle majitele vyžaduje servis. Auto by však podle jeho informace stále mělo být pojízdné, ale bez těchto servisních kroků se neobejde.

Majitel se rozhodl svůj Mercedes třídy S z roku 2010 už neopravovat a prodat jej tak, jak je, tedy jako raritu s nájezdem přes milion kilometrů a s porouchanou převodovkou. V případě její výměny se však dá očekávat, že by mohlo auto dále dobře sloužit i novému majiteli. Už to, že má na tachometru přes milion, je totiž známkou nemalé spolehlivosti. Případní zájemci si musí připravit sumu 3 950 EUR (cca 100 000 Kč).

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články