Nákup vozidel v Německu má své výhody i nevýhody. Podívali jsme se na obojí

                   

Koupit auto jinde než v České republice samozřejmě lze. Nejčastěji lidí kupují auto z Německa a argumentují tím, že to má mnoho výhod. My jsme se na tuto možnost podívali a zmapovali jsme jak hlavní výhody, tak samozřejmě i nevýhody. Toto je přehled.

Bohatší výběr

Nákup aut v Německu je spojený s bohatším výběrem. Německo je velkou zemí, čemuž odpovídá také počet nabízených vozidel, hlavně pokud jde o ojetiny, které si v Německu kupuje stále více lidí. Mnozí však za hranice míří také do místních autosalonů a poptávají auta nová. Zde je však nabídka vesměs stejná, jako u nás. Rozdíly mohou být spíše ve skladové dostupnosti.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Problémy s reklamací

Na nové, ale i na ojeté auto se vztahuje určitá záruka. Pokud by se s koupeným vozem něco stalo a my ho chtěli reklamovat, může to být v případě německého prodejce komplikovanější, než v případě nákupu v tuzemsku. A to jak pokud jde o jazykovou bariéru, tak pokud jde i o možné náklady spojené třeba s transportem vozu.

Nižší ceny

Výhodou nákupu aut v Německu jsou rozhodně i nižší ceny. Na místním trhu tak lze pořídit stejné vozy podstatně levněji, než je tomu u nás. I proto řada zájemců pro auta do Německa nejenom míří, ale také si je nechávají přivézt různými podnikateli, kteří se na tuto oblast specializují. I s cenou za jejich služby může být auto z Německa stále výhodnější.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Větší administrativa

Při nákupu auta z Německa je třeba počítat s větší administrativou, než když kupujete auto registrované v ČR. To vás čeká jenom evidenční prohlídka, doklad o povinném ručení a můžete auto nechat přihlásit, buď spolu s původním majitelem, nebo s jeho plnou mocí. V případě vozu z Německa je celý proces o něco náročnější.

Menší riziko podvodu

Máme na mysli především úpravy počtu najetých kilometrů, tedy známé stáčení tachometru. Zatímco u nás nejde o trestný čin, a tak jde o poměrně známý nešvar, tak v Německu už toto trestným činem je. Je jasné, že tresty jsou vysoké a tak není tolik lidí, co by si troufli na to stav najetých kilometrů zmanipulovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví