Nalili vodu do benzinového motoru a celý průběh natočili na video. Podívejte se, co následovalo

Co se stane zvláštního, když přidáte vodu do benzinového motoru? O tom se přesvědčili známí youtubeři. Jejich video vám představí celý experiment.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Co se stane zvláštního, když do benzínového motoru přidáte vodu? O tom se chtěli přesvědčit youtubeři z kanálu MasterMilo. A tak se taky stalo, jejich nedávno sdílené video vám může celý tento experiment přiblížit. Sami však dělat takové hlouposti nedoporučují, takže i vy byste se měli vyhnout tomuto nesmyslnému ničení auta. V případě tohoto videa to však vypadá velmi zajímavě. Přesvědčte se sami. 

Co se stane, když se do motoru dostane voda? 

Pokud auto najede do opravdu hluboké louže, voda, která se dostane do motoru, dokáže velmi rychle zředit olej. Výsledkem je, že se pohonná jednotka během několika minut zadrhne kvůli špatnému mazání. Buďte proto při zdolávání zavodněných cest velmi opatrní, nevydrží to totiž ani ten nejodolnější motor. Pokud tedy cesta vypadá až moc nebezpečně, raději byste se měli otočit a zvolit jinou trasu. Jízda přes takové místo může totiž zaplavit interiér a pokud se voda dostane hlouběji, může auto být na odpis.

iZdroj fotografie: Pixabay

Motor, který můžete vidět ve videu, je třílitrový agregát V6 s výkonem 207 koní a jeho maximální točivý moment je 280 Nm. Vůz s takovým motorem dokáže ujet stovku za 8,1 vteřin. Nejvyšší rychlost Renaultu Laguna 2 s takovou výbavou je 235 kilometrů v hodině a ke koupi je k dispozici pouze s pětistupňovým automatem. Bez ohledu na převodovku je však síla v každé jednotce přenášena na přední kola. To je totiž velmi levným řešením pro výrobu.

Renault Laguna 2 s motorem V6 a jeho cena

Cena vozu Renault Laguna 2 se pohybuje okolo 20 000 až 40 000 korun. K dispozici ho však s motorem V6 nikde nenajdete. Jeden takový se sice jednou objevil na polském webu, ale šlo o polyfasér, který majitel nacenil na 14 500 PLN (80 000 korun). Vůz byl vyroben v roce 2005 a má najeto 234 500 km. Jak se však na auto s motorem V6 sluší, má celkem slušnou výbavu – bi-xenonové světlomety, střešní okno, kožené čalounění a mnoho dalších vychytávek.

U nás ho ale pravděpodobně již nenajdete. Ledaže byste si ho sami sestavili. Nicméně je důležité brát na vědomí, že voda škodí každému motoru, ne jen tomu v Renaultu Laguna 2. Buďte tedy opatrní, když se vydáte do neznámých zatopených cest, mohlo by vás to totiž stát motor.

Jezdíte přes takové cesty nebo už se vám voda někdy dostala do auta? 

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články